| daniela11 a întrebat:

Hello...acum 4 zile am facut-o cu prietenul meu neprotejat...pentru mine a fost prima oara, iar el m-a asigurat ca nu a terminat inauntru.Menstruatia trebuia sa imi vine cam pe 4-5 luna viitoare, dar mi-a venit cu o saptamana inainte.Care ar fi sansele sa fi ramas insarcinata si sa imi fi venit peste sarcina? Multumesc pentru raspunsuri.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista o mica sansa ca aceasta sangerare sa nu fie menstruatie ci o sangerare pe sarcina. Dar e putin probabil. Oricum nu prea e normal ce ti s-a intamplat. E adevarat ca inceperea vietii sexuale poate determina dereglari menstruale, dar ele trebuie intotdeauna investigate. Asadar, neaparat si obligatoriu, dupa incetarea sangerarii, fa un test de sarcina si du-te la ginecolog.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Un procent de risc exista intotdeauna! Nu te baza pe afirmatia lui! Du-te urgent la consultatie, la ginecolog! S-au vazut multe sarcini peste ciclu! Si NU mai faceti sex neprotejat! Ieri a aparut in presa ca sexul neprotejat, alaturi de alte boli, este pe primele locuri la Mortalitate, pe plan global! PROTEJATI-VA!

cami
| cami a răspuns:

Pe mine ma enerveaza propozitia "nu a terminat". Cand eram mai mica, si o tot auzeam, credeam ca un pic tot mai are voie "sa se termine" si credeam eu. ca ultima picatura e magica laughing. Nu cred ca esti insarcinata.

| xibalba a răspuns:

Care sunt sansele sa te gandesti pe viitor la faptul ca un prezervativ te poate scapa de astfel de ingrijorari?

| EUSIATIT a răspuns:

Pai crezi ca a 2 a zi se cunoaste ca esti gravida?// frica si emotia .si ti a venit. dar oricum fii pregatita peste o luna si fa-ti testul daca ceva nu e in regula in rest fa treaba.protejata ca altfel...bebe scrie pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mare grijă. Dacă a venit menstruaţia mai devreme cu o săpentruămână, nu mai intră în discuţie o sarcină. Este o răceală sau o dereglare hormonală, un chist ovarian, etc.
Consultă un medic specialist ginecolog pentru investigaţii.
www.seximus.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica te-a asigurat ca nu a terminat inauntru? Puiutz, daca nu vezi sperma nicaieri, inseamna ca e in tine, iar cocoseii aia mici cu codite la spate inoata voiosi catre ovulul tau, care mai de care mai dornic sa-l fecundeze. Auzi la ea, a asigurat-o ca nu a terminat inauntru! Lollllllll. Cati ani ai?