| Honeybuny a întrebat:

Am 15 ani si sunt virgina mi-a venit menstruatia sunt dezvoltata tot. Am un aparat de masaj "relax & tone" care face masaj si vibreaza in acelasi timp si aprox zilnic mi-l pun pe vagin (dar imbracata) pana ajung la orgasm si am orgasm aproape zilnic. E posibil sa patesc ceva? Si credeti ca himenul se poate rupe? *dau funda*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil ar fi asa ceva doar nu il bagi intauntru, daca nu-i penetrat vaginal doar sa nu te joci tu cu alte chesti mai ciudate prin zona crepusculara rest stai fara grija.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca ti-l pui pe vagin, vaginul se afla 100% in interiorul tau, deci, imposibil sa-l pui pe vagin.
al 15 ani ar trebui sa, pui mana sa inveti putin anatomia feminina, sa ai idee ce vrobesti, inainte sa te masturbezi sau sa-ti provoci orgasme.
Himenul se rupe numai daca bagi degetele sau vreun obiect in vagin.
dar nu-i nevoie sa-ti atingi himenul, sau sa-ti introduci nimic, este de ajuns sa te joci cu clitorisul si vei avea orgasme destule.
ca sa aflii ce-i clitoris, pune mana si invata despre aparatul reproducator feminin!

| mihai69 a răspuns:

Himenul se rupe dacă introduci ceva ÎN vagin.
Vaginul e un organ INTERIOR. Așadar, nu ai cum să „pui" nimic PE el, mai ales îmbrăcată. Tu de fapt îți exciți vulva și clitorisul (organele genitale externe).
De pățit, nu pățești nimic. Decât plăcere.

| vocea a răspuns:

Himneul nu se rupe daca faci asta, trebuie sa introduci inauntru ca sa spui asta, imi place cum gandesti cred ca ai nevoie de un prieten, vorbim in privat daca vrei.

| Niklauss a răspuns:

Ce ciudat mi se pare sa vad zilnic fete care nu vreau sa auda de chestii gen mastarburea, sexul si pe TPU gasesti o gramada de asemenea fete.

Pai nu e posibil sa iti faci nici un rau doar te vei simtii tu mai bine si nu o baga in seama pe Greta.

| OMFGConrad a răspuns:

V de la VULVĂ, nu de la VAGIN. Fii atentă la videoclipul acesta - https://www.youtube.com/watch?v=wTHMYk5vtDE&t=82s
Poate și la acesta - https://www.youtube.com/watch?v=F9sIw_9WMiY
Și cam la tot ce ține de canalul SexulVsBarza.
Multă sănătate!

| Jone1234 a răspuns:

Nu se poate rupe si e oare cum bine ca te "relaxezi" pana la orgasm studile arata ca fetele/femeile care se masturbeaza tin sa fie mai relaxate, mai bine dispuse si mai sociale