| anonim_4396 a întrebat:

Sunt virgina si am un iubit care vrea sa facem sex. Si eu cam vreau. Dar aseara eram cu el afara si a vrut sa mi-l bage dar nu gasea gaura. Mentionez ca eram amandoi in picioare. A cautat-o ceva timp dar nu a gasit-o. Iar cand aproape o gasea pe mine ma durea si ma dadeam inapoi. Dar imi este frica sa am himenul cu probleme, daca nu poate fi spart? Adica mi-a venit menstruatia si mai reusesc uneori sa bag in mine degetul pana la jumatate, dar nu stiu sigur daca bag unde trebuie. Am o forma ciudata rau la vagin, vine o bucata, dupa o linie si o bucata si dedesubt o gaurica foarte foarte foarte mica in care nu cred ca ar incapea penisul, desi degetul meu da. Am cautat pe net dar nu am gasit ce voiam. Adica pot avea o problema ceva? App, eu la ginecolog nu ma duc deci nu spuneti asta big grin AJUTOOOR crying Dau funda :*

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta saracilor nu aveti un pat unde sa faceti sex de facei afara? rolling on the floor)))) mor de ras

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand cati ani ai puisor? deoarece se pare ca esti foarte putin informata despre sex si alte probleme legate de aceasta.Acea gaura in care ai reusit sa-ti bagi uneori degetul este chiar vaginul, deoarece nu exista alta gaura decat cea a anusului cu care puteai s-o confunzi. Si pentru stiinta ta este atat de stramta incat cu greu si cu durere iti poti introduce si un degetel subtirel de al tau. Nu are nimic anormal vaginul tau in afara de insuficienta dezvoltare. Dezvirginarea nu se produce chiar atat de simplu si in orice loc si pozitie.Este un proces ce necesita foarte multa pregatire, un loc adecvat, un partener experimentat daca nu doresti ca totul sa se transforme intr-un fiasco.Gandeste-te bine inainte de a fi dezvirginata si cel mai important sa foloseasca prezervativul atat din motiv de preventie dar si datorita faptului ca usureaza intro oarecare masura penetrarea. Multa grija, multa minte si sanatate.

| Andreve123 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cum adica insuficienta dezvoltare? thinking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreve123):

Din moment ce simti durere sau disconfort incazul in care incerci sa-ti bagi un deget subtirel de al tau in vagin, se poate considera ca aceasta este insuficient de dezvoltata. Incearca sa-ti faci tu un exercitiu de imaginatie prin care sa-ti inchipuiesti cat de intensa durere ti-ar provoca penetrarea vaginului tau extrem de stramt de catre un penis care are grosimea de minim 4 ori grosimea degetului tau.Un vagin suficient de dezvoltat (dupa varsta de 18-20 de ani) poate fi penetrat de un penis de adult fara problemele pe care le va intampina pasarica ta. Din acest punct de vedere am considerat si am calificat pasarica ta ca fiind inca insuficient de dezvoltata.

| Alcyon a răspuns:

1. Nu toate pozitiile sunt indicate pentru dezvirginare (in niciun caz pozitia practicata de voi). Pozitia misionarului e cea mai indicata.
2. Inainte de a trece la fapte, informeaza-te cu privire la metodele contraceptive. Daca nu stii cu ce se mananca, poti foarte usor sa te trezesti mama la o varsta extrem de frageda.
3. Esti sigura ca baiatul merita sa faci asta cu el? Sa stii ca e foarte important partenerul pe care-l ai. Daca relatia nu e stabila si baiatul o sa dispara in ceata, o sa ramai cu un gust cam amar. Si asta pentru ca arta amorului se invata in luni sau chiar ani de zile. Daca experienta e zero, si placerea ta va fi tot zero.

| NameHarris a răspuns:

laughing) Astepta sa mai cresti happy

| kyliejenner a răspuns:

Cati ani ai?

Mai informeaza-te si nu fa nimic pana nu esti pregatit psihic si fizic.

| Leerix a răspuns:

rolling on the floor) Ce descriere... laughing) Du-te la scoala mai bine si nu mai sta pe AFARA incercand sa faci sex fara sa stii nimic despre asa ceva. laughing)

| windowlicker a răspuns:

tu macar fata?