| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani (aproape 17) si am un prieten de un an jumatate.Asi vrea sa imi incep viata sexula, ma simt pregatita si am incredere in el. El are 19 ani si ma asteapta si nu m-a dezamagit niciodata.Intrebarea mea este daca Sunt prea mica ca sa imi incep viata sexuala?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, din punct de vedere medical esti prea mica. E bine sa mai astepti cam inca un an, pana colul tau uterin se maturizeaza complet.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, ar trebui să mai aştepţi până la 18 ani, altfel rişti să faci cancer de col uterin.

| butt3rfly16 a răspuns:

Importan e sa fi pregatita din toate punctele de vedere, cat despre varsta daca simti ca e totul Ok asa va fi cu sigurantza.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| motanelul a răspuns:

Mai ce sa zic eu zic ca nu e prea devreme, pe la 17-18 ani e bine important e sa fii tuh pregatita, si sa o faci ca o persoana pe care o iubesti si te iubeste.si protejativa asta e ff important.

| @@ a răspuns:

Cel mai mult conteaza ca tu sa fii pregatita
dar parerea mea este sa mai astepti putin nu te grabi cu gandul ca daca nu o faci o sa il pierzi pentru ca mai tarziu o sa regreti
deci eu zic sa ma stati putin si de ce nu vorbiti deschis despre chestia asta spune-i ce te ingrijoreaza vorbeste cu el
asa ca mult succes>big grin

| JustLauren a răspuns:

Pai... unele isi incep viata sexuala la 13 ani... dar apoi recunosc ca au gresit:D
uitete acolo ce respunsuri iau dat... dar pentru tine nu e prea devreme...
http://www.TPU.ro/......bine-ne-1/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti prea mica ca sa- ti incepi viata sexuala / Mai asteata.