| Pissy a întrebat:

am 16 ani, iar prietenul meu 17,(ne-am inceput viata sexuala), suntem de aproape 1 an impreuna. mi-a facut cunostinta cu parintii lui si eu lui cu ai mei pe la inceputu` relatiei. azi am fost la el, iar mama lui m`a luat in brate, a inceput sa planga si mi-a spus ca i`a fost dor de mine. noi am fost despartiti o perioada.si in timp ce eram cu mama lui in bucatarie, l`am auzit vorbind cu sora lui (26 ani) in sufragerie si i`a spus ceva de genu` "daca mai stau cu ea vreo 4-5 ani ma insor"... Ce credeti? Tine la mine? Familia lui ma place? M`ar accepta? Mama il iubeste la fel de mult ca pe mine.

Răspuns Câştigător
| BiancaB_2401 a răspuns:

Sigur familia lui te place si din cate ai spus si familia ta il place! Si in ceea ce priveste partea cu casatoria ori a spus ironic adica nu mai vrea sa mai stea cu tine nici o luna ca dupa aia crede ca tu o sa vrei mai mult, ori a spus serios si in cazul asta inseamna ca te iubeste cu adevarat.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta tu stii mai fata noi nu ne putem da cu parerea la distanta.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu stii ce se poate intampla peste 4-5 ani. Sunt altii care se despart peste 10 ani de casatorie si tu o copila de 16 ani de gandesti la ce va fi peste 4-5 ani.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Da. te-ar accepta, normal. se vede ca ai o relatie foarte apropiata cu parinti lui si mi se pare foarte bine. acum inca sa te gandesti asa departe, peste 4-5 anicine stie. poate veti mai fi impreuna poate nu. eu zic sa te bucuri de "acum" si sa nu iti mai faci atatea probleme. vor veni timp si pentru astea dar momentan nu e cazut sa te gandesti asa departe

| Pho3nix a răspuns:

Pana la casatorie mai e destul. Pana atunci, iubiti-va si traiti-va adolescenta.

| ema69 a răspuns:

O poveste frumoasa, si da cred ca tine la tine din moment ce te-a prezentat familiei lui si mai ales din moment ce are ganduri atat de serioase in ce priveste relatia voastra. Faptul ca fiecare sunteti iubiti si acceptati de familia celuilalt(din moment ce mama lui te-a luat in brate si a zis ca i-a fost dor de tine, inseamna ca te place si te accepta) e iarasi un lucru foarte bun. Sper sa fiti fericiti.

| djcrazyroxxy a răspuns:

Ar merge relatia voastra va pup love struck

| praluca a răspuns:

Normal ca tine la tine si se pare ca are si ganduri serioase. Din reactia mamei se vede ca te place si ca te-ar accepta. Ceea ce nu stiu este de ce iti faci griji pentru astfel de lucruri. Doar mai sunt 4-5 ani, este timp pentru orice pana atunci.

| iubiidubiiluii a răspuns:

As incepe sa-ti zic "Felicitari"love struck in ciuda faptului ca ati fost despartiti o perioada thinking e ceva normal. fara certuri nu e iubire tongue Stii ca impacarea e dulce tongue poatee cine stiee smugsmug in 4-5 ani ne chemi la nunta love struck Am aproape aceeas situatie ca a ta. cu un an in urma { eu 15 el 16 ani.6 luni avem} Dar ai mei nu prea sunt de acord. ai lui ma iubesc big grin aman2love struck

Decii. un baiat nu prezinta orice fata parintilor :*

| SyMoNyKa_7276 a răspuns:

Ufffff.Mei Pissy normal ca te plac parintii lui pentru ca tu ai scris cu manuta ta ca mama lui a inceput sa planga si ti-a zis cat de dor i-a fost de tine.Si despre el ai auzit cu casatoria inseamna ca vrea o relatie serioasa si o familie cu tine dar asta depinde de tine fi tu insati si acum ca ai auzit ca peste 4-5 ani cu casatoria nu incepi sa te porti anormal te porti cat mai normal de parca nai sti nimic. intelegi

mult SUCCES

| djrobby a răspuns:

In primul rand esti prea tanara sa te gandesti la asa ceva, (la o eventuala casatorie) iar in 5 ani se pot intampla f.f.f multe, si totusi inca sunteti inca copii!

| Knight_2136 a răspuns:

Da te place. Chiar te iubeste.

| AlleCsandra_2561 a răspuns:

Pai are ganduri mari cu tine :*, normal ca familia lui te place chiar foarte mult, iar de el sa nu mai zicem, are gand sa stea cu tine tot restul vietii lui, te plac cu toti, si te vor langa eii >big grin

| iubesc a răspuns:

Eu sunt de parere ca tine la tine dar tu trebuie sa il alegi...noi nu te putem ajuta pentru ca nu-l cunoastem mai bine ca tine! succes oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi chiar o sa ucideti dragostea printr-o casatorie.

| kmy_2194 a răspuns:

Eu zic ca baiatul are ganduri serioasa cu tine love struck si e chiar indragostit daca a sp asta.insa nu va grabiti.casatoria e ceva serios si trebuie sa fiti pregatiti cand o sa faceti pasul asta...te iubeste oricum asta e clarlove struck

| Andreea_5577 a răspuns:

Nu`ti fa sperante desarte. Nu stiu ce sa spun eu cred ca te iubeste, dar in 4-5 ani se pot intampla multe, asa e adolescenta. Iubiti`va acum ca nu se stie niciodata ce va rezerva viitorul