| Kittysness a întrebat:

Am 16 ani si am o relatie de 7 luni cu un baiat, insa este la distanta. Ne-am vazut de nenumarate ori insa de ceva vreme mama mi-a interzis sa mai fiu cu el din motiv ca i-am ascuns relatia noastra. Acum este greu sa vina aici si sa ne vedem pentru ca exista sanse mari ca prietenii mamei sa ne vada si sa-i spuna. Cum as putea sa ma duc la el fara sa afle? Nu ma lasa sa parasesc orasul fara ea desi el e la 3 ore distanta.

Răspuns Câştigător
| Chubby2104 a răspuns:

Asumă-ți tot ce faci.
1. Iubirea e oarbă. 2. Mama nu te înțelege. = A ieșit un mare borș (:
Vorbește deschis cu mama ta pe această temă și încearcă să rezolvi ceva. Ești om și greșești, deci ea ar trebui să înțeleagă totul.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai da oras e mare.Gaseste si tu un parc retras in alt capat de oras, ca asta cu "ne vad parintii" de parca parintii tai s-ar multimplica si imprastia prin tot orasul e vrajala.Pentru tine o fata la 16 ani cum si pentru el de altfel costa bani sa mergeti 3 ore cu un mijloc de transport, sa beti un suc etc si sa stati o zi impreuna sa o lalaiti si apoi 3 ore inapoi, crezi ca merita? Plus de asta cum sa mergi tu? Ii cunosti pe ai lui, ai mai fost in zona aceia, ai cunostinte acolo? Daca patesti ceva ai tai de unde sa te ia?

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Iubirea la varsta asta este doar o joaca, experimentezi, eu am ajuns sa fiu in relatie cu 2 fete din oras cu mine si nu stiu cum sa fac sa scap de una laughing deci se poate