| AlexandraIleana a întrebat:

Sunt foarte trista de ceva vreme. Sunt intr-o relatie cu un baiat de 8 luni. In vara facem un an i-ar in toamna pleaca dincolo la facultate un semestru! Este prima mea iubire si mi-e greu,suntem si la distanta(este si din orasul meu) dar ne vedem cat de cat ok. Acum nu e problema distanta. Ce as putea sa fac? Sa incerc sa nu ma mai gandesc la asta, nu?

9 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Uita-l,o sa mai ai parte si de alte "iubiri".

| RAY a răspuns:

Parerea mea daca doua persoane au incredre deplina si se iubesc respiroc nu va vi asta o piedica dar repet daca increderea e la maxim sau iubirea, el ca baiat are nevoi tu ca fata ai nevoi ce sa spun

| DroGhys a răspuns:

Tine legatura si nu strica relatia. Eu sunt la 2000 si ceva de km de iubita mea si nu vrem ca distanta sa ne impiedice relatia.

| RAY a răspuns (pentru DroGhys):

Incredibil si totusi ai incredere in ea ca nu te inseala sau ca isi vorbeste sincer e o minune man, in lumea asta ipocrita poate o lumina exista o bucata de sinceritate in lumea asta

| DroGhys a răspuns (pentru RAY):

Este ultima incercare care o mai fac, daca nici acum nu merge... Ma las de relatii serioase de tot!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DroGhys):

"Ma las de relatii serioase de tot!" tu gandesti ce spui.scuze ca ma bag dar "relatia " voastra la distanta nu e "serioasa" asa ca sa fii sigur ca nu o sa tina. degeaba o peroana e in America si alta in Eurropa (exemplu) ca aia nu e relatie.

| RAY a răspuns (pentru DroGhys):

Tot asa am spus si eu amice las ca mai incerc dar degeaba toate sunt la fel de neserioase, cauta si tu de afara poate au o alta educatie ca romancele dumnezeu cu mila

| craftingames a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa dlte mai gandesti la asta. Pastrati legatura.

| Stamatin_Cristina_2001 a răspuns:

Cred ca relatiile la distanta nu merg. Evident, depinde. Daca ti-e greu, sau nu te simti in largul tau, spune-i, vorbeste si cu el. Mai ales daca e prima ta iubire, sa ti amintesti cu drag de ea. ★