| predaandreea a întrebat:

am 16 ani si sunt intr-o relatie de 2 ani si doresc sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu dar exista o problema,sanii mei sunt inegali,unul mai mare decat celalalt(diferenta nu este mare), exista riscul sa nu ma m-ai dezvolt? sa imi afecteze crestere?

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Toate fetele au sânii inegali, stai liniştită. Iar faptul că începi să faci sex nu te va afecta în niciun fel. Ideea că îţi cresc sânii sau ţi se lasă fundul este doar un mit, te asigur.

| NoSmile a răspuns:

Buna. nu, din contra, o sa te dezvolti mai mult.Plus ca majoriatatea fetelor au sanii inegali. Bafta in relatia cu iubitul tau!

| catavei a răspuns:

Este normal ca sanii sa nu fie egali, si nu exista astfel de riscuri deoarece dupa 16 nu mai cresti mult. Dar cel mai indicat ar fi sa consulti un ginecolog, el va sti ce trebuie sa faci si iti va da cele mai bune sfaturiwinking

| DaW a răspuns:

:O 16 ani :o

| dydda a răspuns:

Nu nu exista niciun risc legat de sani sa nu se mai dezvolte.Si stai linistita ca ca nu este nicio problema cunosc multa lume care nu ii are egalilaughing.App daca tot vrei sa faci acest pas sa fie protejatwinking

| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

Nici un om nu este perfect, orice femeia are un san mai mare altul mai mic, un ochi mai mare altul mai mic, diferenta nu este foarte vizibila dar exista, stai linistita nu-ti afecteaza nici o crestere, este ceva normal.

| Mocton a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi asta e la oricine partea dreapta a corpului este mai mare este ceva complet normal

| predaandreea explică:

O sa ne protejam, dar am aceasta teama