| iubibilaGirl a întrebat:

am 17 ani si aseara am facut sex cu prietenul meu iar cand i- a venit sa ejaculeze a scos- o si a ejaculat pe el.e posibil sa imi fi ramas ceva spermatozoizii? am vreo sansa sa fiu insarcinata?crying(

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Http://www.one.ro/......je-7896053

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai dupa ce a eliminat, ati facut iar sex?
doar asa se explica ingrijorarea ta..asteapta 14 zile de la contact si fa un test de sarcina, asa vei alunga ingrijorarea ta.
O zi frumoasa sa aihappy

| iubibilaGirl explică (pentru caramela):

Nu am m-ai facut sex dupa dar eram virgina si daca astept 14 zile sa fac testul de sarcina si daca prin reducere la absurd ar iesi pozitiv ce mai am de facut atunci?sad

| caramela a răspuns (pentru iubibilaGirl):

Chiuretaj...alta solutie nu este, decat daca luai in termen de 72 de ore pastila de a 2a zi. poate nu raman urmari si pe viitor, mai multa atentie.

| iubibilaGirl explică (pentru caramela):

Pai inca nu au trecut 72 de ore de atunci

| iubibilaGirl explică (pentru caramela):

Multumesc din suflet caramela :* am luat o pastila de contraceptie si sper ca va avea efect:*

| Zenithf a răspuns (pentru iubibilaGirl):

Exista mai multe alternative, din care cea mai trista si mai regretabila este avortul.
Cel mai bine ar fi daca ambele familii (parintii tai si parintii prietenului tau) s-ar implica, si atunci veti avea impreuna un copil si un nepot, o bucurie mare (si desigur, multa grija si raspundere, ca orice copil). Dar un copil, un dar de la Dumnezeu.
Apoi, daca nu exista intelegere din partea parintilor (care ar fi bunici, cand isi vad nepotul nu pot sa cred ca nu se vor "da pe brazda", este totusi (mica) sansa ca iubitul tau sa fie barbat, nu un copil fricos, si sa isi asume responsabilitate, caz in care ai avea un suport si vei avea cu cine sa infrunti greutatile.
Apoi, sa infrunti greutatile singura, sau nu chiar singura. Sunt si straini inimosi, unii din acestia lucreaza la fundatia PROVITA. Mai exista si directia DGASPC la care poti apela, macar pentru un sfat. In cel mai rau caz, in care nu vei putea sa tii copilul, prin intermediul acestei directii poti cauta un camin in care acest copil sa primeasca ingrijirea necesara, o casa de tip familial, un asistent maternal, o familie care sa-l infieze.
Dar, poate vrei si tu ca si altele sa scapi de griji usor, si eu imi racesc gura (tastatura) degeaba.
Un embrion este o fiinta noua, o persoana, nu o gramada de tesuturi ca o tumoare. Asa ca te rog, cauta orice alta alternativa inainte de a apela la acea "solutie" definitiva. (altfel nu esti mai buna decat nazistii, si ei erau "buni" la gasit solutii definitive, scuze de comparatie).

| drogh a răspuns:

Daca a scos-o si a ejaculat pe el si ati facut iar sex, sunt sanse, dar altfel nu. Trebuie intotdeauna sa te protejezi...Dai un ban pe Durex dar macar stii ca nu ai riscuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohohoo,felicitări.Oficial nu mai ești virgină.Ne poți spune câte ceva? Nu? Ok.
Dar totuși, de ce v-ați riscat? Există prezervativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu te increde niciodata pe metoda coitului intrerupt.
Nu-i o metoda sigura si nici pe cea a calendarului, sunt ghinioniste ambele laughing
Mai bine va protejati voi fain frumos cu prezervativ si gata.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mie scarba de tine, o sa ajungi rau daca nu cumva aia ajuns.
Esti o pana.rama aceasta concluzie nu am luat-o dupa intrebarea ta ci dupa totalitatea intrebarilor care au fost postate de tine pe TPU.
Pana la vreo 20 o sa te regulezi cu peste 20 de nei ca nimeni, iar in final o sa plangi si o sa zici ce "proasta sunt, de ce am viata asta nasola." iti spun eu pentru. ceea ce esti, cine. stie ce parinti mai ai si tu ar trebui sa fi batuta cu parul iti doresc ce e mai rau.

| stark47 a răspuns:

Mai,sanse sunt intodeauna sa ramai, asta trebuie sa realizezi de acum.insa in functie de ce faci sansele alea se reduc pana la infime, ca si in cazul de fata.relax,asta e stresul fiecarei fete care isi incepe viata sexuala, e normal sa te simti in felul asta

| chazz a răspuns:

Pai dupa poza de la profil nu ai 17 ani laughing)

| Doηηa a răspuns (pentru chazz):

Cand vrea ea are 17ani, cand nu mai vrea are 14ani. Tare mincinoasa fata asta...

| andrw1929 a răspuns:

Stai linistita nu vei ramane insarcinata!
Succes!

| figure a răspuns:

Nu este o metoda 100% sigura. Daca nu folositi metode 100% sigure, e bine sa combinati metoda ejacularii in afara cu metoda calendarului.

PS : "Vreo sansa", foarte redusa, exista.