| izbeaaa77 a întrebat:

Buna.
Am 17 ani si ieri seara (29 ianuarie) am avut contact sexual protejat. El a ejaculat in prezervativ si dupa a mai continuat contactul cu același prezervativ (vreo 30 sec). Penisul începuse să se reducă (din erectie) si prezervativul era pe la jumatea lui. Credeti ca ar trebui să fie vreun motiv de îngrijorare?
Mentionez ca nu sunt in perioada fertilă. Am avut prima zi de ciclu pe 7 ianuarie, iar pe 14 ianuarie am avut ovulatie. (Stiu asta deoarece am avut secretii care conțineau mucus cervical)
Eu am menstruatia neregulată si am controale endocrinologice periodic (ultimul control a fost pe 25 ianuarie, acum cateva zile), iar medicul mi-a confirmat că ovulatia deja avusese loc. (doar nu e posibil sa poti avea ovulatie de două ori pe luna, nu?) Pentru reglarea ciclului, mi s-a prescris duphaston. Dacă cumva vreodată voi fi însărcinată, după administrarea duphastonului, ciclul a veni oricum (din cauza pastilelor) sau nu va fi posibil sa vina deoarece este prezenta o sarcină?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e posibila nicio sarcina pentru ca prezervativul a rămas intact chiar dacă a mai continuat câteva secunde.

| Floridori a răspuns:

Daca esti absolut convinsa ca ovulatia a avut deja loc, atunci nu ai de ce sa iti faci griji.
Daca vei avea menstruatie, clar NU exista nicio sarcina formata.Sarcina si menstruatia nu pot exista concomitent.
Duphaston se prescrie si pe perioada sarcinii pentru anumite femei pentru a ajuta la mentinerea ei deci absolut NU exista riscul pe care l-ai mentionat happy
Asa ca stai linistita atata timp cat esti 100% sigura ca ovulatia a avut deja loc in trecut si cu atat mai mult poti sta linistita daca iti va veni menstruatia.
Un sfarsit de saptamana cat mai placut si multa sanatate!

| Teo29 a răspuns:

Trebuie mai mare atentie pe viitor. S-ar putea acum sa nu fie probleme de sarcina

| Educatiasexuala a răspuns:

Nu trebuie să iti faci grijă, sperma era cel mai probabil in partea profundă a prezervativului. Asta se mai întâmplă, dar ce este recomandat este să își retragă penisul înainte să piardă erecția? /Dr. Beatrice

| AndreiGheorghe96 a răspuns:

Mafioatohee hee))
Mai usor cu barbatii fac numai lucruri rele >sad
intra pe https://csgoempire.com/r/Bae128 si rezolva-ti toate problemele?