| Wildie a întrebat:

Am 17 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de vreo luna,cu toate ca nu prea sunt atrasa de el,dar sunt intr-o situatie destul de naspa si am acceptat doar pentru ca sa am pe cineva care sa ma sustina.M-am certat cu cea mai buna prietena a mea, si prieten si nu prea mai am tangente cu aproape nimeni de vreun an.Nici cu parintii nu ma inteleg prea bine, sunt destul de duri.Am incercat sa imi revin dar mi-e destul de greu,nu mai am deloc incredere in mine,nu mai pot sa imi controlez pofta de mancare, mananc foarte mult si nu mai am chef de nimic.Stie cineva o metoda cat mai rapida sa scap de starea asta si sa reusesc sa revin la ce eram odata?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Incearca sa iti faci alti prieteni cu care sa iti petreci timpul. Fa diverse activitati si nu mai sta inchisa in casa pentru ca o sa te tot gandesti la lucrurile astea.

| NAdrian a răspuns:

Eu zic sa fii mereu constienta de starea in care esti si sa realizezi ca sunt oameni care o duc mai rau de zece ori decat tine.
Relatiile cu parinti trebuie sa le imbunatatesti si cauta sprijinul in vreo ruda aropiata, trebuie sa fie cineva exact la locul potrivit.

| ForWhat a răspuns:

Totul tine de autocontrol. Gandeste-te ca esti la o varsta la care problemele ar trebui sa fie ultimele pe lista (mi se zice si mie asta des). Totul vine din interiorul tau. De cum poti tu trece peste si de cum iti organizezi viata. Sfatul meu este sa-l lasi pe baiat in pace. Nu este vinovat de situatia ta si poate ca il ti si pe el in loc. Explica-i de fapt care este intentia ta ca ai nevoie de cineva care sa te sustina si ca simti acea sustinere ca vine din partea lui dar ca nu esti atrasa de el ca iubit. Crede-ma ai avea mai multa apreciere din partea lui. Despre prieteni ei vin si pleaca niciodata nu va ramana ceva stabil. Familia, este varsta la care apar acele crize in care noi credeam ca suntem neintelesi. Incearca sa zici ca ei sa faci ca tine. Si despre mancare, incearca sa iti controlezi foamea. Cea mai rapida metoda de a avea o viata linistita e sa te impaci cu tine insuti. Succes