| Byb2001 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de starea de somnolenta? Parca n-am chef de nimic si sa mananc mi-e lene

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca iti este lene, nu vrei sa faci nimic toata ziua. Incearca sa iti reorganizezi programul si sa eviti sa stai degeaba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cunosc un caz. Îi era așa de lene să mănânce încât arăta ca în lagăr de concentrare nazist. Deci se poate și mai rău cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Din ce cauza ai aceste stari de somnolenta?
Timp de ploaie?
Culcat prea tarziu sculat prea devreme?
Ai luat ceva? Mancat, baut, medicamente, droguri, alte substante? etc
Ai inhalat ceva? Gaze de ex?
Sentimente de tristetie, depresie, anxietate, izolare?

| Byb2001 explică (pentru anonim_4396):

Da ma trezesc pe la 7 8 de obicei si incerc sa adorm pe la 23 00 si anxietate putin din cauza ca am parintii mai stricti nu prea ies afara din cauza ca ma pun sa invat, medicamente iau acneminum pentru acnee si droguri nu

| Fabianaa a răspuns:

Te culci de la 10, te trezești la 6-7 dimineața, bei cafeaua, mergi sa alergi 30 de minute și o sa vezi ce plin de energie vei fi. Dacă nu, s-ar putea sa fie depresie.

| Iskisk a răspuns:

Încearcă seara sa dormi mai devreme, încearcă pe timpul zilei sa te plimbi pe afara, sa iesi cu persoane faine( prieteni), asculta muzica.