| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani iar prietenul meu 30 si ne iubim foarte mult dar parintzii nu sunt de acord nici in ruptul capului cu relatzia noastra din cauza diferentei de varsta...cum pot sa-i fac sa inteleaga ca doresc sa fiu cu el si ca orice ar face si ar zice ei tot nu vor reusi sa ne desparta.am incercat sa le spun cu frumosu da vad ca nu merge si sunt nevoita sa fug de acasa sau sa-mi mint parintzii ca sa ma intalnesc cu el

Răspuns Câştigător
| Ángel_8890 a răspuns:

Parintii tai nu sunt de acord, deoarece au impresia ca nu este acea persoana respectiva potrivita pentru tine.Incearca inca o data sa le explici, daca intre voi este o relatie serioasa, spun-ei prietenului tau sa vina sa vb cu parinti tai.Dearece ei in cunosc din spusele tale. Dar daca va veni el si ii va demonstra ca relatia voastra este foarte serioasa si ca te iubeste. Ei pur si simplu se vor resemna.Deoarece pentru parinti tu inca mai este copilul lor pe care ei in continuare doresc sa il aiba alturi.Si la un moment da coenstentizeaza ca va veni ziua si nu veimai fi alaturi de ei.Ca vei avea de acum familia ta.Incearca sa vb eu cred ca ei vor intelege, nu dispera oferai un ragaz ei vor mai medita asupra acestei situatie.

7 răspunsuri:
| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Coincidenta sau nu dar eu sunt la fel cu iubtul meu cu diferenta asta de varsta.eu tot 18 el tot 30...si eu ii mint pe ai mei cu multe in privinta lui.nu le-am spus varsta lor tot de aceeasi teama. dar uneori eu am impresia ca parintii chiar sunt panicosi rau.frate daca tu te simti bine cu el va iubiti nu inteleg de ce se baga ei.traieste-ti iubirea draga mealove struckasa fac si eu.si daca e nevoie sa minti.atunci fa-o.nu permite nimanui sa stea in calea fericirii tale. exact asta fac si eu.si as face orice pentru el.mult succes:Xte-am pupat

| Liviu3478 a răspuns:

Eu unul as alege a doua varianta. Pt ca prima sincer nu are rost. Dar cred ca daca relatia voastra va dura in timp o sa se obisnuiasca. Si nu stiu... dar incearcati sa le aratati ca chiar daca exista aceaasta diferenta de varsta voi va intelegeti si sunteti la fel. Pentru ca parinti tau sigur cred ca sunt de acord ca intr-o relatie un partener sa il copleteze pe altul si invers.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma pun in situatia lor ca parinti si cred ca reactia tuturor ar fi la fel in legatura cu relatiile de acest gen la o asa de mare diferenta de virsta.Motivatia ar fi ca dragostea n-are virsta dar are organismul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O adevarata poveste de dragoste...vaaaaai...transpir tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O intrebare: Tu de ce nu te uiti dupa baieti tineri?straight face. Mda, dragostea chiar ca e OARBA.straight face

| Loti23 a răspuns:

Te desparti de el incearca sa-ti faci un preten mai tanar sa te distrezi