| Andreutza98Deea a întrebat:

Buna TPU am 16 ani si sunt de aproape o luna cu prietenul meu el are 26 de ani cum as putea sa-i spun mamei si sa o conving sa accepte relatia el tine foarte mult la mine si ar face orice a zis ca va vorbi si el cu mama dar nu va fi de acord din cauza diferentei de varsta cum as putea sa o conving?

6 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Imi pare rau s ate deranjez, dar NICIUN baiat nu poate sa tina la o fata de 16 ani decat in doua moduri:
1. Ca si o amica
2. Ca sa o fu*a.
In cazul tau, sigur e a doua varianta.Sigur o sa te enervezi si o sa zici ca "vaii,nu stii nimic", dar stiu mai mult ca tine, am experienta, si una chiar foarte neplacuta. Si da, toti tipii mari care se dau la fetiscane de 15-16 ani sunt la fel.Acum sigur nu o sa ma crezi,dar asteapta.O sa il prinzi ca te inseala, sau o sa iti dai seama ca si-a batut joc de tine.Ce e asa special la un tip mai mare? Sa in fine, daca mi-as fi pus si eu intrebarea asta acum ceva timp, as fi evitat multe chestii. Dar serios, este prea mare.La varsta asta nu se gandeste decat la pasarici. Poate esti super indragostita, dar revino-ti la realitate.Ai TOT timpul sa iti faci prieteni.Acum acceseaza-te pe scoala, ca sa iti poti crea viitorul perfect pe care il vrei. Apoi, dupa ce acele vise ti s-au indeplinit, atunci poti sa gasesti si un baiat, ceva.Nu iti zic cu rautate.Am fost si eu ca tine si stiu...
Toti tipii zic ca vor sa iti vor spune ca vor sa iti cunoasca parintii,doar ca sa te vrajeasca, crede-ma, iar cand maica-ta si taica-tu vor afla despre voi, indiferent cum va fi asta, nu le va placea.Niciun parinte nu vrea sa isi vata fata cu un pedofil,ca pana la urma el asta e, cu un disperat care nu stie altceva decat sa fu*a.
Si nu, nu e numai din experienta proprie, ci am cateva amice cu care vorbesc pe net, care au patit mult mai rau.MULT. Cum ar veni asta:"Mami, tati, sunt insarcinata."
Pai cred ca te-ar bate de ti-ar intra dintii in c*r.
Dar e treaba ta!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Andreutza,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eram in locul lui maicata ma duceam la politie si il denuntam, ala clar are o boala grava la cap, incurabila posibil. matahala de "barbat" care e atras de o ciutanca (inca 4 ani si iti putea fi tata la ani), clar e dibil mintal.

| NU_Optimistu_1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu clar esti moldovean, dupa "dibil"
happy white power, si eu sunt happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru NU_Optimistu_1991):

laughing, teapa. sunt nascut si crescut in Constanta

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Pai,adu intr-o discutie oarecare acest subiect, fara sa te referi la tine, ca si cum ai povesti despre o prietena si indui chestiile pe care ar vrea sa le creada si despre relatia ta. Obisnuiesteo cu ideea unei astfel de relatii, discutand de mai multe ori intr-un anumit timp si abia apoi spune-i despre tine. Daca faci asa vei sti si la ce sa te astepti.Bafta! Funda? :3