| friday a întrebat:

Imi doresc foarte mult un piercing. M-am gandit la toate aspectele in priviinta asta, si nu il vreau din cauza anturajului, "ca are toata lumea ", etc.
Problema e ca tata nu ma lasa nici in ruptul capului, si mama e mereu de acord cu el, nu m-ar ajuta sa il conving.
Cand am incercat sa discut cu el, sa ii spun punctul meu de vedere, mi-a inchis gura cu : "am terminat discutia"!
Ce sa fac? Cum sa ii mai spun?

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mai bine mai asteapta cativa ani!
poate mai tarziu vei regreta!
pa-pa!love struck

| friday explică:

Ioana, as face asa, dar vreau sa mi-l fac la un salon specializat, si in oras nu am asa ceva, deci trebuie sa ma duc in alta parte, de aia vreau neaparat acordul lor.
sk4zy - am zis deja ca m-am gandit serios la asta.

| ioana996 a răspuns:

Wooow...Deci fi atent nu o sa port acum o descutie in genul "sti ca nu-i bine sa-ti dai un pierce ca iti gauresti pielea si etc."adica esti deja la varsta la care te poti gandisi singur ceea ce iti place si ceea ce este mai bine pentru tine! Iar in legatura cu parintii si la mine ar fi la fel dar sa-ti dau un exemplu si varul meu a vrut la fel ca tine un pierce si nu il lasau parintii asa ca el s-a dus frumusel si-a facut gaura si si la pus in ureche.Parintii lui nu-i mai puteau face nimic din cauza ca deja sea dat gaura.Ma rog eu acum nu iti spun sa faci acelasi lucru ca el doar ca gandeste-te dacai ai faceo iai pune pe parintii in fata lucrului implinit, deci nu ar mai pute da timpul inapoi si poate te-ar lasa. Oricum bafta si spune-mi ce s-a intamplat!:*

| BurN a răspuns:

Sincer. sunt de acord cu parintii tai, ca de fapt ei te-ar lasa dar stiu ca in 2-5luni o sa zici ca nu-ti mai place si vrei sa-l dai jos. Sfatu meu!

Noroc.