| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani jum, sunt cu iubitul meu de 1lunã. El este o persoană minunată, mă respectă, mă apreciază, e ceea ce îmi doream, matur. Câteodată când suntem numai noi 2 se cam încinge treaba între noi. Eu sunt virgină și încă am rețineri deși în fața lui mă pot deschide,pot vb orice. El a supus că așteptă până sunt pregătită, na până mai trec câteva luni. Mă simt atrasă de el, simt că el e "acel băiat", dar psihic încă nu am încredere deplină în el. Un sfat?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Fa pasul asta cand te simti confortabila, dar nu uita ca e doar un pas, daca gandesti prea mult o situatie o complici fara sa-ti dai seama, ca esti intr-un trenulet de gandire care merge in cerc. Nu uita totusi cand e sa fie, luati-o incet, usurel, fara graba, pana atunci vezi cum merge cu baiatul asta, daca e in de-ajuns de incredere pentru tine.

23 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Nu, nici vorbă de așa ceva.Ar fi păcat să te culci cu el. În primii ani de relație totul e roz, dar când intervine obișnuința, s-ar putea să vă plictisiți unul de altul și să vă despărțiți.
Nu e bine să dai TOTUL, într-o relație, de la început zic.

| Stefania1111 a răspuns (pentru ancaval):

Așa e. Mulțumesc pentru sfat!

| Stefania1111 a răspuns (pentru Dandinelle):

Eu sunt o fire spontană, fac ce simt de obicei, ai dreptate. Mulțumesc pentru răspuns!

Răspuns utilizator avertizat
| ywar a răspuns:

"Am 18 ani jum, sunt cu iubitul meu de 1 lunã. El este o persoană minunată... " : dupa o luna ti-ai dat seama ca este o persoana minunata?
Ce e minunat? Penisul? Il are mare? Tu ai pasarica potrivita pentru el? E umeda? E paroasa sau e epilata complet?
"dar psihic încă nu am încredere deplină în el... "- aceasta observatie este distrugatoare. Ai o logica fantastica! Esti de desteptaciune devastatoare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se zice că te dai, te dăruiești. Ca să crească încrederea trebuie să aveți ceva activitate împreună cât de mică, o excursie, să faceți de mâncare împreună, o plimbare prin parc, ceva.

| Freya1 a răspuns:

Daca nu te simti pregatita psihic nu face asta.Ai tot timpul din lume sa vezi daca il iubesti, daca poti avea incredere si daca e acel băiat pe care îl astepti. Daca te grăbești exista posibilitatea sa te dezamăgesc singura pentru ca orce relație merge bine la început.

| Stefania1111 a răspuns (pentru sadrian46):

Așa e... trebuie să petrecem timp împreună, să vedem cu reacționăm în diverse situații și momente. Mulțumesc!

| Stefania1111 a răspuns (pentru ywar):

@ywar Mulțumesc pentru jigniri "deșteptule".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru ancaval):

Oh nu, așteaptă menopauza!

| ywar a răspuns (pentru Stefania1111):

La asemenea intrebari, asemenea raspunsuri. La 18 ani ai constatat tu ca e acela. Ai o experienta de viata fabuloasa! Cu ce te-am jignit? Ti-am deschis capul si ti-am spus prin asta ca trebuie sa gandesti rational, nu cu savarina. Maine, poimanine te forteaza sa faci sex si plangi pe aici ca ai ramas insarcinata pentru ca s-a terminat in tine flacaul. Aveti capul plin de paie, e sec. Nu mai spun. Asa sunt eu mai prost, recunosc si tu foarte desteapta. La anii mei ( foarte multi peste ai tai) pot rationa ce-i bine si ce-i rau.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru ywar):

Poți raționa, dar mai ales dacă raționezi prost, atunci e perfect. Nu ai trăit degeaba, doar aiurea.

| cristimihailov a răspuns:

Oral. Manual.

Nu poti sa il lasi aiurea erect doar ca nu esti pregatita.

El se gandeste la tine si nu te preseaza.

Tu de ce nu te gandesti la el sa il golesti?

| Donsavas a răspuns:

S ar putea să pună el prea multa presiune pe tine. Pana la urma, are si el nevoile lui sexuale.

| AEWPenta a răspuns:

Cand te vei simti pregatita atunci sa o faci insa atentie sa nu stai 2 ani ca dupa nu o sa mai ai cu cine(eu as am patit) laughing))

| ancaval a răspuns (pentru sadrian46):

Ai simțit nevoia să spui ceva? Păi lasă-i un răspuns fetei, și NU mie.

| Stefania1111 a răspuns (pentru Freya1):

Mulțumesc!

| Stefania1111 a răspuns (pentru ywar):

Stai liniștit că există destule metode contraceptive în ziua de azi.

| Stefania1111 a răspuns (pentru cristimihailov):

Chiar m-am gândit la asta.
Mulțumesc pentru răspuns!

| ywar a răspuns (pentru Stefania1111):

Imi pare rau Stefania ca am reactionat asa. Ma lovesc de superficialitate in fiecare zi si de miserupism, incat am ajuns sa fac alergie la oamenii care trateaza usor niste lucruri. Ma dezamageste generatia tanara. Inca o data imi cer scuze.

| ania a răspuns:

Ați fi mai fericiți dacă ați face sex doar după căsătorie.

| Stefania1111 a răspuns (pentru ania):

Mulțumesc pentru răspuns! Însă eu nu gândesc așa, trebuie să fie și compatibilitate sexuală nu doar psihică, emoțională... Și consider că trebuie descoperite înainte de căsătorie. Oare de ce sunt atâtea divorțuri în ziua de azi? Până la urmă trebuie să ai lângă tine un om care să te completeze din toate pct de vedere...

| just4ubr2015 a răspuns:

Scopul lui este sa fie primul apoi te va lasa daca se incinge asa de repede. o relatie nu e bazata doar pe fizic sunt si alte lucruri lasa-l ca nu e de tine si vei avea de suferit