| alexandraionela1234 a întrebat:

Buna, am 18 ani și am observat de la un timp că mă excită și mă atrage foarte tare inteligența unui bărbat, sunt atrasă sexual de un bărbat intelectual, cu vorbele la el si potent financiar (secundar e asta). Însă simt o mai mare atracție la acest capitol pentru bărbații mai mari decât mine și aici ma refer la 30+..Credeți că este o problemă asta?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta te atrage cel mai mult partea financiara, toate sunteti la fel materialiste si pe interes, te excita banii nu inteligența lui pe care nu dai tu doi bani ca la 18 ani nu sti ce vrei dar cauti unul potent in buzunare sa ti faca tie toate poftele si mofturile

| alexandraionela1234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e adevărat, am cunoscut si profesori cu o artă de a vorbi si o inteligența deosebită, si ma atrăgeau peste măsură, am subliniat ca potența financiară este pe plan secundar

| mihai69 a răspuns:

Problema e să găsești unul care nu e deja "luat".

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu este o problemă.
Evoluezi lângă asemenea oameni.
Și băieții buni au o perioadă în care umblă cu milfe independente.

| dannyel86 a răspuns:

Nu e o problema sa iti doresti stabilitate intr-o relatie. O persoana mai matura are mai multa experienta. Poti invata multe lucruri de la el si vezi lumea si prin ochii lui. El a avut 18 ani candva, de aceea cunoaste cu siguranta mult mai multe decat tine.
Ti-as sugera sa te atasezi de un barbat mai matur din dragoste, nu din simplu interes. Daca iubirea e reciproca, faceti perechea potrivita, in ciuda diferentei de varsta.
Daca il cauti pentru bani, el isi va da seama de asta si te va putea inlocui fara regrete.

| anonim3247 a răspuns:

Unul ca ăla nu are ce face cu una de 18 ani.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Femeile pentru tipul de bărbați care îți place ție au 28 - 30 de ani și sunt realizate profesional.

| alexandraionela1234 explică (pentru anonim3247):

Sunt ferm convinsa ca nu contează in ce domeniu lucrezi. am cunoscut bărbați cu sclipiri de geniu, lucrând in domeniul benzinăriei, si munci de genul. Nivelul de cultura si maturitate nu se ma măsoară prin vârstă și meserie, părerea mea.

| anonim3247 a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Oamenii care îți plac ție nu sunt cum ai scris - lucrând in domeniul benzinăriei, si munci de genul

| just4ubr2015 a răspuns:

Ai nevoie de un sugardaddy ca sa te invete despre viata si sa iti ofere un confort

| GeorgeCazan a răspuns:

Un bărbat de 30+ te va transforma cu adevărat în femeie și pe plan sexual si pe plan uman; chestia e ca și e el sa te vrea. Contează foarte mult formarea sexuală a femeii de la primele partide de sex.

| Stonehard a răspuns:

Esti sapiosexuala. Asa se numeste?

| Roger18281 a răspuns:

E normal așa sunt majoritatea fetelor

| ecaterinca2323215 a răspuns:

Eu ma gandesc altfel. Daca vorbim de un barbat inteligent, cu vorbele la el, stabil financiar, tot tacâmul. Cum de nu are pe nimeni la vârsta lui? Si daca nu are, nu e putin logic ca o sa isi caute pe cineva de varsta lui? Eu tind sa cred ca daca un barbat de 30+ se uita la o copila de 18 ani nu e tocmai un barbat foarte capabil. Nu e ceva rau ca vrei un barbat inteligent, dar varsta de o vrei adauga probleme. Dese ori, fetele de vor ce vrei si tu ajung cu barbati de profita de tineretea si naivitatea lor. Pe scurt o sa dai de barbati ce par inteligenti sau poate chiar sunt, dar mari sanse sa profite. Trebuie sa te si gandesti la cum ar proceda un barbat in toata firea, inteligent si ce mai vrei.