| kamy18 a întrebat:

am 18 ani si de 2 saptamani mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu prima oara am facut neprotejat dar nu si-a dat drumu in mine mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata deoarece in ultimu timp am febra, urinez frecvent, dureri de burta, stari de somn.mentionez ca am facut-o ca el a 6 a zi dup menstruatiesad...astp rasp plsssad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt simptome de sarcina (e prea devreme sa ai asa ceva, chiar daca ai fi insarcinata). Dar ai luat o infectie cu transmitere sexuala de la partenerul tau. Trebuie sa te vada un ginecolog cat mai repede.
Oricum, riscul tau de sarcina este considerabil, probabil in jur de 30% daca el este sigur ca n-a ejaculat in vagin si mai mare daca doar crede ca n-a facut-o.

6 răspunsuri:
| mihaela_7412 a răspuns:

Fa un test si vei fi mai sigura

| roxpau a răspuns:

Eu zic sa mai astepti o saptamana sa fie minim 21 de zile de la contact si sa iti faci un test de sarcina, probabilitatea ca tu sa fi insarcinata este mica dar nici imposibila, si pentru sintome de sarcina este putin cam devreme el apar cam la 5 saptamani mai degraba cred ca simptomele tale sunt induse din cauza stresului, pe viitor te sfatuiesc sa te protejezi numai bine

| mariaw a răspuns:

In orice parte a lunii ați fi facut-o, există posibilitatea sa fi rămas insărcinată. So, fă-ți un test de sarcină si nu te mai juca după noroc.

| kamy18 explică:

Decat cd ma dezvirginat na folosit prezervativ dar dupa aceea a folosit. dar tot mi-e frica sa nu fi ramassad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un test de sarcina exista posibilitati.Si pentru simtome e prea devreme.Ptr a fi mai sigura mergi la medic.