| pundicorn a întrebat:

Hei am o nelamurire. M-am inscris in 2019 la o facultate, am intrat la taxa si m-am prezentat tot anul 1 si am platit si taxa pe primul an. In anul doi m-am inscris la o alta facultate si am decis sa renunt la prima asa ca nu am mai semnat contractul de studii, insa nu am reusit sa ajung sa imi retrag dosarul din cauza pandemiei, fiindca nu locuiesc in acel oras. Daca ma duc acum sa imi retrag dosarul, va trebui sa mai platesc taxa pentru anul 2, sau prin faptul ca nu am semnat contractul nu mai sunt obligata sa fac asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai semnat contractul si nu te-ai prezentat nu va mai trebui sa platesti taxa de studii.

1 răspuns: