| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si mama ma tot bate la cap ca de ce stau numai in casa si de ce nu am iubit straight face. Am avut o perioada (pe la 15 ani )in care imi minteam parintii si le spuneam ca dorm la o colega,cand de fapt mergeam prin cluburi,la petrecere,beam,fumam si uneori ma drogam. Acum pot spune ca m-am facut fata cuminte. Nu mai merg la petreceri, m-am pus serios pe invatat si iau note mult mai mari ca atunci. Relatii mai lungi de o saptamana nu am avut pentru ca nu prea am cunoscut persoana potrivita, deci sunt virgina. Am un prieten care tot imi bate apropouri sa fim impreuna si ma inteleg super bine cu el. Mama il cunoaste ca un drogat betiv si ma gandeam sa ma bag cu el ca sa o fac pe mama sa vada ca i-am respectat dorinta de a avea un prieten laughing Ce ziceti? Probabil daca o sa stau 1 luna, 2 impreuna cu el o sa imi pierd si virginitatea dar asta e. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| andreiu77 a răspuns:

Eu cred ca tu te-ai dezvirginat dar te-a prins intr-o perioada cand erai beata cazuta sub masa sau erai drogata si din cauza asta nu iti mai amintesti

13 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Eu zic sa faci ce vrei. Nu ar trebui sa faci prostii, dar deja le-ai facut. Oricum vei da cu capul de probleme, la ce fire ai zis ca ai, asa ca tu decizi.

| mihai69 a răspuns:

Auzi? Zi-i lu' mumă-ta să-și caute ea prieten dacă n-are. Tu ai timp și pentru asta, când o s-apară cine trebuie!
Nu cred că e indicat să te combini cu un looser, că vei sfârși prin a deveni ca el. Și e păcat.
Și crede-mă, știu ce spun, am văzut asta întâmplându-se... sad

| neutrino a răspuns:

Cum iti asterni, asa dormi. Depinde numai de tine, ce vrei de la aceasta viata.

| Dariusuu a răspuns:

Nu trebuie să-i respecţi dorinţa mamei oricum, dacă te simţi bine singură nu văd de ce ar trebui să-ţi cauţi repede un iubit. Mulţi dintre noi nu găsim persoana potrivită şi ne aruncăm în braţele aceluia care e doar pe interes şi după suferim.
Atunci când te vei îndrăgosti atunci să dai o şansă iubiri până atunci aşteaptă.

Şi încă ceva...

Acel tip o să pară atunci când te aştepţi cel mai puţin.

Răspuns utilizator avertizat
| trixiiie a răspuns:

Eu zic să nu-ți pierzi virginitatea de dragul de a-i da maică-tii una peste ochi. Orice-ar zice unii, e ceva special virginitatea asta, așa că ai grijă să fie cu cineva pe care-l iubești.

| RobertFHC a răspuns:

Ar trebuii sa-l placi. nu sa-l iei doar ca sa faci impotriva mamei tale, adica sa iti ei un betiv laughing cum l-ai descris tu
Daca nu iti place de el. nu-ti bate joc.

| ana5 a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea nu este o idee prea buna...pana la urma nu trebuie sa faci ce isi doreste mama ta ci ce iti doresti tu.

| VisionsofaGod a răspuns:

Poti sa inveti SI sa te duci la petreceri atata timp cat notele tale nu scad. De ce alegi?
Tu vrei sa iti sfidezi mama pentru ca simti ca vrea sa controleze. Daca vrei sa faci sex nu alege pe cineva care e un betiv drogat sau are boli cu transmitere sexuala. Fi desteapta. Fara suparare dar prietenul tau pare un idiot.

| Patrunjel123 a răspuns (pentru VisionsofaGod):

Si eu eram asa inainte. Problema la mine e ca nu prea am masura in ce fac. De la un pahar de bautura continui pana nu ma mai pot tine pe picioaresad Asa e si cu invatatul. Cand ma apuc stau o gramada si tocesc, nu prea mai dorm...

| VisionsofaGod a răspuns (pentru Patrunjel123):

Ai o personalitate obsesiva. Asa sunt si eu. Este important sa stii cand sa te opresti si ce efecte pot cauza actiunile tale. Daca faci asta o sa fi mult mai fericita iti promit. Sunt curios, esti cumva o persoana neurotica?

| baTTLe4uTr a răspuns:

Ce plictisita esti!
Iar eu sunt la fel de plictisit ca tine pentru ca ti-am raspuns.
Zic ca ai mare nevoie de el si de dotarea lui. Da-i bataie!

| Boriana1991 a răspuns:

Draga mea, daca tu tii la el mai mult ca la un prieten si simti ca vrei sa fiti impreuna, eu spun incerci. Dar daca faci acest lucru doar pentru a-i inchide gura mamei tale, nu vei fi multumita cu tine insuti. In ceea ce priveste virginitatea ta, eu spun sa nu te grabesti, toate la timpul lorwinking