| dollce94 a întrebat:

am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala acum 10 luni, nu prea am avut probleme pina acuma. Acum o saptamana am mers in rutiera si cred ca am tras curent, ca mi-a stat rau, am avut febra mare, si chestii, dar important e ca dupa aia am avut dureri foarte mari de ovoare sau rinichii, nu stiu exact ca ma durea tot abdomenul cit si spatele, si acum doua zile in urma am avut o asa mare durere de ovare, plus ca si vaginul ma durea, aveam probeleme cu urinatu, simteam starea de arsura, am facut dragoste o seara dupa aia, si de asemenea am avut dureri mari in timpul actului sexual, iar cind a scos prezervativul, era plin de un fel de secretii maro. si dupa actual sexual la fel secretii de alea, dar si singe, singe inchegat, si dureri de asemenea, ce poate fi, va rog ajutati-ma cu un sfat, nu prea am posibilitatea sa merg la medic, cu toate ca ar trebuie, ce sa fac... FUNDA SI VOT SI TOATE ALEA

Răspuns Câştigător
| jolidon a răspuns:

Buna! Am avut cam aceleasi simptome ca si tine. Si eu am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala acum un an si de curand aveam secretii maro si dureri si arsuri si usturime la urinat si o durere ingrozitoare de ovare. Pana la urma m-am panicat si i-am spus mamei ca am dureri si ciclu dereglat. Nu a fost nevoie sa ii spun ca nu mai sunt virgina. Am mers la ginecolog si eu avand varsta legala de a merge singura, am lasat-o pe mama la usa. Doctora m-a consultat si mi-a facut si un ecograf si am descoperit ca aveam o raceala puternica si un chist imens pe ovar. Acum iau antibiotic, niste anticonceptionale, alte pastile pentru chist si trebuie sa imi bag si ovule seara. Mi-a dat un sac de medicamente. Te sfatuiesc sa te duci cat mai repede la doctor pentru ca chisturile, infectiile, racelile si alte lucruri similare, daca nu sunt tratate pot duce la infertilitate sau alte boli mai grave. Nu te panica si du-te la doctor. kiss

| dollce94 explică (pentru jolidon):

Spune te rog ce as putea sa fac sa ma lase acuma, ca mor de durere, macar pina miina cind merg la medic

| dollce94 explică (pentru jolidon):

Ok deci am chist pe ovar, am fost la medic, chist de 2 cm, acuma trebuie sa merg la ginicolog si mi-e rusine, dar oricum o sa merg, multumesc mult

| jolidon a răspuns (pentru dollce94):

Nu exista alta sansa decat sa te duci la ginecolog si nu e bine sa iei pastile ca asa iti zic eu. pentru fiecare trebuie o reteta. Nu stiu eu sigur ce problema ai tu. o sa te faci bine kiss sa iei pastilele exact la orele la care spune doctorul. este foarte important

4 răspunsuri:
| Bubulin4ik a răspuns:

Cred ca ai racit bine crying
Zii mamei tale, sau daca nu vrei sa alfe ca nu mai esti virgina mergi singura la medic de urgenta, nu e de glumit, sa nu dea cumva complicatii.
Ai grija de tine, si insanatosire grabnica :*