| anonim_4396 a întrebat:

Dupa un act sexual cu iubitul meu m-a durut foarte rau abdomenul, era o durere ca la menstruatie dar mult mai acuta. La inceputul actului sexual m-a durut rau cand a introdus o, parca era prima data. Dupa ce am terminat si a aparut durerea asta (care m-a tinut aprox. o ora) am luat un calmant si am masat zona si mi-a mai trecut, dar daca ma incordat la abdomen ma durea. Sa fie de faptul ca sunt eu prea stramta si m-am incordat mult cand a bagat o pentru ca m-a durut? (pentru ca mereu am dureri la inceputul actului sexual)
Fara raspunsuri urate, dau funda.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie genitala. NU exista vagin prea stramt (la femei care nu au maformatii severe), vaginul este o teaca elastica, in conditii normale de sanatate poate permite trecerea unui copil. Durerile nu sunt date de faptul ca esti prea stramta, ci ed faptul ca vaginul tau nu este sanatos.
Prezinta-te imediat la ginecolog (de preferat in primele 48 de ore de la contactul dureros, sau cat mai repede dupa aceea).

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca largimea canalului vaginal este inca prea mica si din acest motiv fibrele musculare sunt intinse peste limita lor de elasticitate naturala/normala. Trebuie sa se intretina un numar suficient de mare de contacte sexuale, pana cand vaginul se largeste intratat de mult incat sa se potriveasca pe penisul partenerului perfect, precum o manusa. Succes!

| Betty12345678 a răspuns:

Poate esti prea micuta pentru asta.

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Mergi la ginecolog ai o problemă...sau nu ai fost destul de relaxată