| OsimplaFata21 a întrebat:

am 21 si unu de ani si ieri mi-am inceput viața sexuala! Ideea este ca nu mi-a curs sange deloc si durerea a fost dar nu destul de mare? Din ce cauza poate fii, mai ales ca prietenul mi-a batut apropo ca i-am zis ca sunt domnisoara si lui i s-a parut ca nu as fi fost!

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu toate fetele au acea sangerare la dezvirginare si se poate intampla sa nu ai nici dureri foarte mari la penetrare mai degraba un oarecare discomfort sau usturime ca urmare a intinderii bruste a muschilor vaginali. Fiecare fata /femeie e unica la fel ca si organismul ei si de ce nu si membrana ce acopera intrarea in vagin denumita himen nu e identica ci difera iti dai seama. Poate himenul tau e elastic si nici nu a fost perforat decat partial. Sau s-a rupt anterior daca ai facut anumite exercitii fizice gen spagat sau mers pe bicicleta, echitatie etc. Spune i prietenului tau sa se mai documenteze un timp inainte sa si dea cu parerea despre chestii care evident ca n are habar. Daca continua cu astfel de remarci rautacioase da i de inteles ca nu e asa inzestrat de la mama natura si de aceea nici nu ai simtit mare lucru cand ati facut o. N o sa mai comenteze ai sa vezi. Numai bine

| RAY a răspuns (pentru HazelEyes77):

Atunci daca toate fetele folosesc scuze de astea, cum putem stii care e adevarul si care e minciuna? eu vad ca la mulsulmani nu e asa des ca la crestine, oare de ce? ca mama natura? aia nu e o scuza, mama natura v-a dat un himen se stie ca le desvirginare scurge ceva sange acolo

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

20% din femei nu sangereaza la dezvirginare. Unele nu au himen din nastere, la altele este elastic (se va rupe la prima nastere vaginala), la altele este complezent (subtire, mic, slab vascularizat), la altele s-a rupt la o masturbare sau al un exercitiu fizic (gen spagat). Durerea este adesea doar o micuta piscatura, ca o intepatura de ac.
Toti stim ca o femeie din 5 nu sangereaza si de asemenea toti stim ca in majoritatea aczurilor barbatul nu simte nimic special. Asa incatprietenul tau ori este extrem de neinformat, ori doar foarte foarte rautacios.

| RAY a răspuns:

Dar chiar ai fost virgina?

| RAY a răspuns:

Ce mai exista?

| RAY a răspuns:

Si tu esti?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca prietenul are un penis micut si mai ales subtire, himenul tau s-a intins si nu s-a rupt, ca nu a avut ce sa-l rupa!

| Holiday a răspuns:

Posibil ca himenul tau sa fi fost rupt mai demult, nu e necesara neaparat activitate sexuala pentru asta, sa nu fi avut deloc (cazuri rare, dar exista), sa posede o gaura destul de mare astfel incat penisul partenerului sa incapa fara sa fie nevoie sa il rupa, sau sa fie atat de subtire si slab vascularizat incat nu a simtit cand a trecut de el si nu a existat sangerare.

| Endoryus a răspuns:

"nu mi-a curs sange deloc si durerea a fost dar nu destul de mare?" Tu in loc sa zici mersi, vezi problema. Doamne feri. Daca tu ai 21 ala presupun ca e mai mare. Degeaba e mai mare daca nu a pomenit domnisoare care nu le curge sange. Cauta unu cu capul pe umeri.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Noroc ca nu e mulsulmana ca era omorata cu pietre, nici eu nu cred in virgina dar nu scurge nimic cand face sex

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Sau tiganca.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Nu stiu daca tigani mai tin la asta si azi, dar daca as avea o iubita nu ar scurge nimic m-as desparti de ea

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Himenul o face pe una mai Ray? Ce naiba.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Nu e vorba de himen, e vorba de incredere, nu pot sta cu un om care m-a mintit mereu, iar faza cu am facut sex sunt virgina dar nimic sunt povesti, eu nu cred in asa ceva, baieti multi sunt fraieri cred asta dar eu nu cred

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Poate de asta o sa ramai singur mereu. Probleme mari cu increderea. Cred ca ale tale sunt chiar mai mari ca ale mele in oameni : ))

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Dar tu daca iubi ar spune sunt virgina si ai simti ca intri in ea ca in una cu experienta nu te ai intreba logic, dar asta e virgina? normal ca da

| OsimplaFata21 explică (pentru Endoryus):

Pai ideea e ca eu i-am tot spus ca sunt domnisoara si nu sunt pregatita, este doar cu un an mai mare. A zis ca eram destul de stramta dar i s-a parut ciudat ca nu am sangerat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Probleme cu încrederea sunt cele mai mici la el...problemele cu capul...mai grave.

| Endoryus a răspuns (pentru OsimplaFata21):

Raman la ideea sa cauti unul cu capul pe umeri.