| colanation29 a întrebat:

Am 18 imediat 19 ani si acum am terminat liceul. Am o colega de liceu de care imi place de mult timp insa nu am vrut sa-i spun nimic deoarece nu am vrut o posibila relatie cu o colega de clasa. Ne intelegeam foarte bine in primii ani de liceu dar apoi neam departat usor. Acum cateva zile am intrebat-o daca vine cu mine la un suc si mi-a spus ca da. Astfel saptamana viitoare ne intalnim si vreau sa-i spun ca imi place de ea.Cum ii spun? Oare va merge treaba? O respect mult si-mi place absolut tot la ea. Am uitat sa mentionez ca nivelul de comunicare dintre noi in clasa 11 si 12 a fost foarte redus. Pot lua ca pe un semn bun faptul ca a acceptat? Cam asta e tot.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Gandeste-te de dinainte unde o duci ca sa nu te preocupe si asta.
Bineinteles ca ea ar fi putut refuza si,daca n-a facut-o,ai sperante.
De spus, asa ii spui, cum ne-ai scris si noua aici.Ca iti place absolut totul la ea si ai vrea sa fie prietena ta.
Bineinteles ca,pentru a ajunge aici,trebuie sa creezi o atmosfera oarecum intima in discutie,vei povesti de colegi de-ai vostri care sunt pereche,si ce bine se inteleg, si ea ce crede, si ce mult iti place ca sunteti aici impreuna...si-i spui!
Curaj si bafta!

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Sa-i spun, se scrie! Cu 12 clase.cam rusinica! Lasa fata pentru altul mai cult!

| John_7502 a răspuns:

Trebuie sa apara cate un rahat din asta foxi ce numele curului este asta ma nici baiat nici fata gay ce doamne iarta-ma ce te freaca grija cum a scris problema este ideea in sine ce conteaza daca nu a pus o liniuta mai sus nu ai observat ca a pus-o? deci nu il freca pe el grija de liniuta ci te iubirea lui vai doamne ce romani ce popor "unit" avem! Pur si simplu ii zici ca iti place foarte mult de ea si vrei sa o inviti la o plimbare ca tot vine vacanta film mai stiu eu ce chesti gasesti tu ca sa va cunoasteti mai bine o placi foarte mult si numai la ea iti sta gandu ti-am dat idei mai cauta pe google sau asteapta si alte sfaturi idei etc. Respect pentru restul! restul fiind toata Romania cu cei buni si rai!

| colanation29 explică:

Nu cred ca am greseli majore de scris.Pardon foxi. Oricum n-am pus accent pe corectitudinea textului. happy

| colanation29 explică:

Vreau sa ma duc la medicina nu la literehappy. Oricum chiar nu m-am concentrat asupra corectitudinii a ceea ce am scris.

| colanation29 explică:

Si ar trebui oare sa-i spun ca imi place de ea la prima iesire? Ca asa as vrea sa fac.

| colanation29 explică:

O picat tot. Am dat faillaughing Ce sa faci se mai intampla