| grasu27 a întrebat:

Imi place de o colega de clasa,sunt cam timid, deci nici nu prea am vorbit cu ea.Cum pot sa ma bag in seama si sa ii spun ca o plac?

4 răspunsuri:
| clickclicksnap a răspuns:

Teme...daca e mai inteligenta decat tine cere.i ajutorul cu temele. Daca nu, ofera-i.l, o daipe spate. Sau stai, nu se prea mai practica teme in zilele noastre, nu? Oke. Abordeaz.o pe fb si intreab.o daca stie cumva ce diriginta o sa aveti la anul ca ai auzit ca se schimba. Din vorba in vorba... numai bine

| Waffen18 a răspuns:

Vorbeste cu ea, comunica ( asta este cheia unei relatii ), petrece timp cu ea si la un moment dat invit-o la o plimbare prin parc sau la un suc, bafta

| Pinguina123 a răspuns:

Pfff, vechea poveste. Cunosc si eu o poveste din asta, povestea mea :3. Tot ce poti face e sa ii ceri ajutorul, sa te apropii de ea, iar dupa un timp poti sa iti iei inima in dinti si sa ii ceri prietenia. Cel mai bine e sa ii spui ce simti pentru ea, pentru ca altfel nu va stii niciodata. Asa s-a intamplat si cu mine :prietenul meu mi-a cerut prietenia, dar l-am refuzat... dupa un timp am "reintrat" in vorba si am acceptat, acum avem aproape un an de cand suntem impreuna. Deci fii tare si vorbeste cu ea deschis (frumos, dulce; asa le place fetelor ). Bafta! big grin

| Marrrria a răspuns:

Nu-ti recomand sa ai o relatie cu o colega de clasa. Intreab-o daca vrea sa iesiti impreuna si ii spui in locul respectiv.