| Numberonecil a întrebat:

am 19 ani si am avut si eu cativa iubiti toti mi-au cerut sa intretin relatii sex. dar eu nu am vrut, deoarece am crezut ca nu fac bine, deoareece nu are rost sa o fac asa...intelegeti voi. si nici nu am de gand sa o fac pana nu ma casatoresc.inainte sa moara mama, mi-a zis ca e o prostie sa renunti la virginitate.atunci aveaam doar 7 ani, nu stiam exact ce inseamna dar, am tinut minte.Si acum inteleg de ce mi-a zis sama protejeez eu stau numai cu bunicii tatal meu a murit chiar in ziua in care m-am nascut. Am facut bine da nu am intretinut relatii sexuale cu acei baieti cu care am fost? sau e corect cum gandesc? :sa nu mi pierd virginitatea pana n ma casatoresc. Pur si simplu nu vreau sa fac vreo boala. dau funda. si scuzati greselile gramaticale dar nu imi merge tastatura.

9 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Tristă poveste...în general mă refer.Și legată de părinți și legată de modul de gândire pe care îl ai, modelat de bunicii tăi, care au gândirea de acum 50 de ani, când la 16 ani erai măritată și cu copii.

| FucktheSystem a răspuns:

Ști o boală poți să iei și după căsătorie mai ales că atunci teoretic ar trebui să faci sex neprotejat ca să ai copii.
Dacă te duce capul și ai grijă nu o să ai probleme.
Concluzie: fă ce naibii vrei.

| MyFirstLove a răspuns:

Hey! si multi inainte happy Mie chiar imi place cum gandesti decat sa ai certuri in familie dupa ce te mariti mai bine stai in banca ta acum. Imi pare rau pentru buncii si mama ta D-zeu sa-i aibe in grija. Tu ai grija de tine!

| xXx_6966 a răspuns:

Imi pae rau pentru parintii tai...Da ai facut bine ca tiai pastrat virginitatea pina acum sa sa o pastrezi pana nu te vei casatori.sexul inainte de casatorie se socoate un mare pacat pe care multi din noi il fac... Bafta,,, funda/?

| YuuLyan a răspuns:

Sa fi mandra de tine si respect celor care te-au crescut in spiritul asta happy

| Adel45 a răspuns:

In primul rand sa nu faci sex decat daca sti ca esti indragostita de persoana respectiva iar el iti impartaseste sentimentele. Apoi, daca esti o persoana foarte religioasa si religia iti interzice sexul inainte de casatorie, atunci e inca un motiv sa astepti. Eu personal cred ca la 19 ani esti matura fizic ca sa intretii relatii sexuale care pot fi foarte placute atat timp cat esti cu persoana potrivita. Nu vad de ce ai astepta pana la casatorie deoarece s-ar putea sa nu te casatoresti pana la 25 de ani.atunci ve mai astepta 6 ani degeaba? Se spune ca femeile care au trecut deja de 20 de ani si nu au facut sex vor deveni mai timide si retrase in ceea ce priveste acest subiect. De asemenea e de admirat si ca ai ascultat de sfatul mamei tale. Dar nu mi se pare o prostie sa renunti la virginitate daca o faci cu persoana ce o iubesti. Pana la urma vorbim doar de o bucata de piele ce in momentul in care te dezvirginezi se rupe, nu e mare lucru. In speranta ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| roxi98 a răspuns:

Ai acut foarte bine...este o mandrie pentru o fata sa fie virgina pana la varsta asta. eu cred ca gandesti foarte bine. tine-o tot asa. nu intretine relati sexuale daca nu vr cu adevarat

| Miyuko a răspuns:

Esti o persoana demna de admirat.Ai facut cea mai buna alegere sa iti asculti mama si sa ramai pura pana la aceasta varsta.Modul tau de a gandi este foarte corect si nu este nimic gresit in acest tip de gandire.
Te admir si Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe parintii tai si sa le dea multa sanatate bunicilor tai pentru ca te-au invatat lucruri foarte folositoare in viata.

| ddanmetinmedia a răspuns:

Ascultama nu pricep de ce sati pierzi virginitatea.Baieti astia care iti zic din prima Sex Sex Sex sigur au o boala.In al doilea rand cand o sa te casatoresti si o sa trebuiasca cu sotu tau si ala ce sa zica "Mama ce am luat-o pe asta nici virgina nu ie."
Eu iti zic sati vezi de traba ta.