| heartlover a întrebat:

am 19 ani si sunt virgina. Prietenul meu are 23. Stam la o distanta de vre'o 250 km. Suntem impreuna de 8 luni. Nu ne vedem foarte des, dar vorbim la telefon foarte des. Tin la el foarte mult. El mi-a cerut sa facem dragoste data viitoare cand ne vedem. Nu stiu ce sa fac. Mi-a spus ca in timpul acestor 8 luni s-a culcat cu alta doar pentru ca nu i-a dat eu. Nu stiu ce sa fac... daca sa o fac cu el sau nu. Adevarul e ca si eu vreau, dar nu vreau apoi sa-mi dea papucii...

Răspuns Câştigător
| Comoaracasei a răspuns:

Draga mea,
Eu am experienta unei relatii la distanta (3 ani). El nu doar ca nu s-a culcat cu alta ci mi-a respectat cererea sa nu se atinga de mine pana nu vom fi logoditi. Acum sunt sotia acetui om. Si eu am fost virgina.
Daca vrei parerea mea sincera, pai eu nu prea iti recomad sa te mai complici cu acest baiat. In primul rand nu-ti este fidel si in mod clar nu te iubeste. Draga mea, iubirea trebuie demonstrata nu doar spusa.
Eu zic sa-ti caut un baiat onest, pe masura ta. Niciodata nu e voie sa faci dragoste (mai ales prima data), din sentiment de obligatie si mai ales nu de frica. Daca el este interesat doar de ce poti sa-i dai, inseamna ca nu este cu adevarat interesat de tine.
Bafta draga mea!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca tea inselat nu mai merita sa o faci cu el

| thereforyou a răspuns:

De ce credeti ca barbatii parasesc femeile dupa ce se culca cu ei?

| thereforyou a răspuns:

@Comoaracasei
Amandoi sunteti absolventi la Teologie?

| BlancaFantasma a răspuns:

Buna! Nu te culca cu el, caci apoi o sa regreti sunt sigura! daca ai zis ca te-a inselat e clar cam ce fel de baiat eoh go on si nu merita sa afci pentru prima data dragoste cu un baiat ca el.Mai ales ca e departe de tine si nu stii ce se poate intampla apoi. daca zici ca iti e teama sa nu te paraseasca inseamna ca nu ai suficienta incredere in el.Deci nu o face. o sa gasesti altu` care sa te merite ai sa vezihappyCred ca prima data ar trebui sa fie ceva de neuitat si sa fii 100%sigura ca vrei sa o faci si ca acel baiat nu o sa te lase apoi.Clar nu merita baiatu` asta sa te culci pentru prima data cu el.Lasa`l sa umble cu altele ca nu te merita.Bafta,sper sa asculti sfaturile noastre!

| NickiMinaj a răspuns:

Nu vad de ce ar vrea vreodata cineva o 'relatie' la distanta, e ca si cum nu ar fi. Daca nu te deranjeaza ca va vedeti de Paste si de Craciun si ca el in continuare are 'nevoile' lui ( daca era invers, ati fi zis vaaai ce c. urva la cat sunteti de ipocriti), atunci da-i bataie. Mi se pare fabulos ca iei in considerare optiunea, dar fie. laughing

| shtephie a răspuns:

Evident ca daca s-a culcat cu alta nu te iubeste! Nu-ti pierde virginitatea cu unul care nu te iubeste! Este smecher! Cate are ala in palmares...straight face

| Pissy a răspuns:

Asa sunt baietii.Au si ei nevoile lor.Eu nu cred ca e cel potrivit pentru tine.Gaseste`ti unu care sta aproape de tine.

Bafta :*

| Kylexy a răspuns:

Depinde acum de gandirea lui, mai bine ai sta linistita.

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Daca s-a culcat cu alta "pentru ca nu erai tu" inseamna ca nu te merita. daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi facut-o cu alta!
acesti tipi" obsedati" pur si simplu nu stiu sa aprecieze fetele.
BFT!:*!

| Hombre a răspuns:

Sunt ca si dati, cred ca ai orbul gaiinilor la cati baieti trec pe langa tine si tu te duci la dracu-n praznic.

| paynehunter a răspuns:

Poti sa o faci cu el, dar faci sex cu el, nu dragoste, daca s-a culcat cu alta atunci asta inseamna ca nu tine la tine, deci nu te iubeste si umbla numai dupa sex cu tine, dar nu e o crima atata timp cat ai peste 18 ani, cel mai posibil e sa iti dea papucii dupa ce o faci cu el, asa ca fii constienta ca daca o faci cu el nu o faci din dragoste sau bla bla bla vrajeli de astea ca daca tinea la tine nu se grabea cu sexu asa tare si astepta pana erai si tu pregatita, macar sa nu uiti de prezervativ, sau el sa nu uite, bye bye

| NCL a răspuns:

Pai. cum adica s. a culcat cu alta doar ca nu ii dadeai tu. iubitul meu a asteptat 1 an si o luna ca sa ma culk cu el. asta a fost ambitia lui sa ma astepte pe mine. nu stiu ce sa zic daca tinea cu adv al tine nu se culka cu alta happy din respect mai ales. Tu faci cum vrei dar odata ce sunteti la distanta. e cam greu t culki cu el el pleaca inapoi acasa si poate sa nu iti mai rasp al tel. etc sa nu il mai intereseze. de unde sti ok el acolo nu e si cu altele? nu vreau sa te sperii dar gandesc logikhappy E alta trebuie cand esti cu un timp din acelasi oras.

| pryntesa a răspuns:

Dupa mine odata ce s-a culcat cu alta dor pentru c au nu i-ai dat ca nu erai pregatita sau nu ai vrut eu zic sa il parasesti sa sa ii zici du-te la aia pe care ai barbadito nu veni la mine pentru ca nu ai loc in inima mea pentru mai multe detalii id vipera_2011

| heartlover explică:

Adevarul e ca toti aveti dreptate... dar il iubesc atat de mult. multumesc pentru raspunsuri :*:*

| heartlover explică:

Multumesc de sfaturi, ne-am despartit si sunt sigura ca e mai bine asa! Mi-ati fost de mare ajutor :*:*