| anonim_4396 a întrebat:

Am 2, 3 ani de cand am menstruatie si inca nu s-a reglat si nu cu mult timp mi-am inceput viata sexuala. Iar prietenul meu mi-a spus ca ar fi bine daca as lua anticonceptionale pentru ca regreaza si stopul si pot sa o fac cu el si fara prezervativ.Acuma nu stiu ce sa fac m-as duce la medic sa intreb Voi ce spuneti?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Într-adevăr, AC reglează menstruația, însă trebuie să mergi la medicul ginecolog să-ți prescrie AC potrivite pentru tine.
Însă ai mare grijă! Anticoncepționalele nu te protejează de o boală cu transmitere sexuală, iar siguranța protecției este în jur de 98-99, 6% dacă le iei corect.
Ideal ar fi să folosiți două metode contraceptive (AC și prezervativul).
Șansele ca tu să rămâi însărcinată sau să contactezi o BTS ar fi aproape nule.
Baftă!

| PrecioussGirl a răspuns:

Si eu il am de 5 6 ani si tot nu e perfect reglat. eu zic sa nu faci cum zice el. lui ii convine pentru ca nu foloseste prezervativ insa fiecare fata are propriul organism. nu ai de unde sa stii cum reactioneaza organismul tauwinking. asa ca mai bine va protejati. daca nu vrea bye bye. si se vede ca nu esti destul de informata in legatura cu acest subiect. baiatu te poate pacali cu astfel de chesti, faci ca el si exista posibilitatea ca tu sa ai de pierdut.
sfatul meu: informeazate mai bine in legatura cu metodele contraceptive!

| Kazimir a răspuns:

Adică ai in jur de 14-15 (poate mai puţin) ani şi îţi arde de sex? wtf? Nimfomanele dracu...

| Crimeea a răspuns:

Anticonceptionalele nu te protejeaza si de boli,plus ca au atatea reactii adverse,lui ii convine sa nu foloseasca prezervativul,dar tu fa ce emai bine pentru tine, consulta un medic neaparat, nu lua de capul tau sunt agresive organismului.

| Bubulin4ik a răspuns:

Draga, nu la toti se regleaza...viata sexuala nu e nimic numai ca trebuie sa va protejati! eu inteleg ca e mai bine fara da oricum daca vei ramine insarcinata? nu trebuie de riscat...
Dar anticonceptionalele crede-ma pe mine nu le lua itit faci au sanatatii nu trebuie! poti sa nu mai ai copii niciodata de la ele, sau poti sa capeti o boala ceva, nu zic sunt femei care intrbuinteaza dar sunt femei mari dj!
Vedeti ce faceti voi ca e treaba voastra!
de menstruatie nu te ingrijora nici la mine nu e ft regulata!
Bafta si pastreaza-te ai grija de sanatatea ta nu intrbuinta pastilele mai usor e sa te protejezi cu prezervative da el daca nu vrea atunci e problema lui el trebuie sa te inteleaga ca femeie la ruma urmei!:*:*:*crying Bafta!