| MarinBoss123 a întrebat:

Buna, am 2 intrebari :
1.De ce cand ma masturbez, parca simt ca iese asa un lichid transparent ci nu sperma.
2.Cand incerc sa imi trag gen pielea in jos doare foarte tare si nu pot, de piele am legat un fel de fir de capul penisului, acest fir este din piele. Cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

1. Spera nu iti e formata inca, si posibil ca inainte sa îți vina spermă, iti iese lichidul pre-ejaculator care e aproape transparent. Dar daca simti placere mare atunci, inseamna ca ai ejaculat iar aceea substanță e spermă ta ne-formata. Dupa 14 ani se formeaza, adică prinde culoare.
2. Aia o au toti baietii, e normal. Tu esti inca virgin si de asta te doare. Fa niste exerciții sa iti belești capul complet chiar daca doare, astfel vei avea probleme in viitor. In apa caldă exerseaza. Si trebuie sa te speli acolo, pentru ca se aduna "mizerii". Ața aia sau firul(cum ii zici tu) se poate rupe la contactul sexual sau poate ramane inca întreaga. Nu e o problema. E ceva normal, depinde de om. Bafta in viitor

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma are nevoie de 10 zile ca sa se formeze!
Daca tu te masturbezi des si esti copil mic inca, evident ca nu mai iese sperma!
Ai mare grija ca, la 13 ani, masturbarea excesiva duce la lesinuri sau chiar moarte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi bine sa discuti cu parintii tai ca acestia sa te duca la medical de familie, care poate constata daca penisul tau este afectat cel mai probabil de fimoza si eventual daca considera ca este necesar, sa-ti dea o trimitere la sectia urologie pentru a fi consultat de un medic urolog. In legatura cu cealalta problema este posibil ca glandele reproducatoare sa ajunga la maturitate doar peste circa 1 an asa cum se intampla in mod normal in cazul majoritatii adolescentilor. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

1. Lichidul de care vorbesti, este lichidul preejaculator, care apare la orice baiat inainte de a ejacula.
2. Faptul ca te doare cand decalotezi penisul, inseamna ca ai fimoza. Pentru aceasta este bine sa consulti un medic urolog care te va sfatui ce trebuie sa faci in viitor sa nu mai ai aceste dureri de care vorbesti.

| Anonimaa56 a răspuns:

1. Aia e sperma
2. Îți creste par la puțulica baiatu'!

| RazvanSMR a răspuns:

Gen

| MarinBoss123 explică:

P.S Am 13 ani.