| oanasunshine a întrebat:

Am 2 probleme. Am aflat ca o "asa-zisa" prietena i-a spus acum cateva zile unui baiat ca il plac(ceea ce este si adevarat). Suntem foarte buni prieteni si de cand i-a spus, el a inceput sa se apropie tot mai mult de mine. Eu ce as putea sa cred, ca si el ma place? Nu cred ca se mai apropia de mine daca nu era macar putin reciproc. Ma rog, e complicat.el nu stie ca eu stiu ca stie ca il placlaughing (intelegeti voi). Iar cealalta problema este ca, aceeasi "prietena" a mea incearca acum sa ma indeparteze de el. Adica se baga intre mine si el, nu vrea sa stau prin preajma lui si chestii de-astea. E o nebunie si nu mai stiu ce sa credstraight face. Va rog, niste pareri? Funda

3 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Cred ca ar trebui sa clarifici cu baiatul exact daca sa fiti iubiti sau prieteni, nu stiu cauti si tu niste intrebari mai indirecte etc., te descurci tu. El daca te place si vrea sa fie cu tine va raspunde garantat, iar cat despre prietena ta, nu ti-e prietena. Deci nu merita sa mai afle gandurile si sentimenele tale. Nu zic sa nu mai vorbiti, ci doar sa te departezi un pic mai mult de ea. Succes!

| M4gd4L3n4 a răspuns:

Daca iti place de el, spune-i prietenei tale sa te lase inpace sa poti sta cu el. Si daca el nu stie ca tu stii ca il placi, las.o asa.

| WildSound a răspuns:

Din moment ce si el a inceput sa se aproprie de tine e clar ca si e te place, cel mai bine ii spui ca il placi si nici nu vei fi stresata pe viitor cu intrebari de genul "Oare ar fi putut sa fie ceva..." ps: propria experienta