| oanasunshine a întrebat:

Am 2 probleme. Am aflat ca o "asa-zisa" prietena i-a spus acum cateva zile unui baiat ca il plac(ceea ce este si adevarat). Suntem foarte buni prieteni si de cand i-a spus,el a inceput sa se apropie tot mai mult de mine. Eu ce as putea sa cred, ca si el ma place? Nu cred ca se mai apropia de mine daca nu era macar putin reciproc. Ma rog, e complicat.el nu stie ca eu stiu ca stie ca il plac laughing(intelegeti voi). Iar cealalta problema este ca, aceeasi "prietena" a mea incearca acum sa ma indeparteze de el. Adica se baga intre mine si el, nu vrea sa stau prin preajma lui si chestii de-astea. E o nebunie si nu mai stiu ce sa credstraight face. Va rog, niste pareri?

Răspuns Câştigător
| Classy a răspuns:

Prietena ta de fapt nu este o prietena...Ar trebui sa iti urmezi inima, adica sa fi impreuna cu tipul, deoarece vad ca nici el nu e indiferent deloc.E clar! Si el te placea inainte, dar ii era frica sa actioneze pentru ca se gandea ca tu nu il placi! Ar trebui sa stii pe viitor sa iti arati mai bine afectiunea fata de unele persoane, deoarece ai sa ai numai de castigat.Revenind la "prietena" ta, ar trebui sa pastrati distanta. Tine minte:Iubirea invinge tot! Bafta multa!

10 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Parerea mea este ca trebuia sa actionezi singura. Nu trebuie sa ai prea mare incredere in toti. In al doilea rand, acum fapta este deja consumata. Va trebui sa lupti putin mai mult decat ar trebui pentru a avea castig de cauza. Daca spui ca ea i-a zis, inseamna ca el, de fapt, stie. Deci va fi cel cu decizia. Incearca sa actionezi cat mai repede posibil, daca il doresti cu adevarat, si pe viitor incearca sa nu iti mai vinzi sufletul la nimeni. Nimic si nimeni pe lumea asta nu merita. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil si el te place. si cu prietena...thinking mai trimite-o pe la ``oalele`` eibig grin

| imitatiedeom a răspuns:

Prietena ta, nu este prietena ta. Combinate cu tipul caci este reciprocitate.

| Gimiki97 a răspuns:

Chiar ca este compilicat mai bine spune-i baiatului ca il placi si tu, iar de prietena ta nu stiu ce sa ma cred adica prima oara te ajuta sa fi cu acel baiat, iar acum sa te indepartezi mai intai intreab-o de ce vrea sa te indepartez de el eu asa zic ca e bine... Acum e alegerea ta happy.

| vanonim a răspuns:

Aia e o nenorocita!

| adw28 a răspuns:

Aia nu iti este prietena..adica am trecut si eu prin asta.dar am iertat-o dar m-am indepartat de ea adica nu ii mai spun nimic..adica cand ne vedem buna pa doar atat si ar trebuie sa te combini cu baiatul acela ca sa o oftici si mai tare

| Pisi126 a răspuns:

Desparte-te de prietena ta

| chico16 a răspuns:

Pai fato... daca il placi pe tip il lasi sa se apropie dar incerci si tu sa te apropii de el.iar aleia ii zici ca si-a facut datoria si ca de aici te ocupi tu.

| TheBeautifulGirl a răspuns:

Prietena ta nu e o prietena adevarata. mai bine cupleaza-te cu acel baiat daca va iubiti reciproc. dar mai intai intraba-l da si el te iubeste.

| betyy2000 a răspuns:

Pai... daca esti sigura ca el te place si crezi ca vrea sa fie cu tine nu il ezita si pe "prietena" ta nu o baga in seama daca tu il placi si el te place nu o sa vrea sa se departeze de tine orice i-ar spune!