| Nicollletta a întrebat:

Am 20 de ani si inca sunt virgina. Probabil va intrebati de ce mai sunt virgina la varsta asta, pentru ca mi-a fost frica de durere. M-am despartit de fostul meu iubit din cauza asta, el crede ca nu mai sunt virgina. As vrea sa ma impac cu el dar mi-e teama sa ii spun adevarul, sa ii spun ca l-am mintit atunci. L-am mintit pentru ca imi era teama ca o sa rada de mine ca pana la 20 de ani nu am facut-o niciodata. Ce ma sfatuiti sa fac? Daca aveti de gand sa radeti si sa va bateti joc mai bine nu raspundeti!

10 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Ar trebui sa te mandresti ca la 20 de ani esti virgina, nu sa-ti fie rusina. Daca il vrei inapoi spune-i ce ne-ai spus si noua.
Stai linistita, mica durere nu dureaza mult, n-a murit nimeni din cauza asta.Va fi ok.

| senstein a răspuns:

Felicitari! Nu credeam ca mai exista astfel de fete.

Toate la timpul lor, da-i timpului timp!

| h3r a răspuns:

În primul rând, toate trecem prin asta, și nici o femeie n-a murit din dezvirginare.
Cât despre foștii tăi...ei aveau "datoria" să te facă să prinzi încredere, cu răbdare și calm...nu cu lăsat, plecat.
Cum poți să te împaci cu asemenea dobitoc?

Nu este vina ta că te-ai păstrat și că ți-e teamă, ci este vina lor că au fost dobitoci.
Stai liniștită, vei avea parte de un bărbat adevărat, pe măsura ta.

Și încă ceva, un bărbat care n-are încredere în tine când vine vorba de puritatea ta, atunci e un nesimțit și nu te respectă!
Și aici e vorba de o fată cu capul pe umeri, nu o copilă cu rușinea în sân!

| Blu3Smyle a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusina spune-i adevarul tongue

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Asculta-ti inima si ea iti va spune cand s-o faci.

| Elenamiki a răspuns:

Hey nu-i nimic happy nu tebe sa-ti fie rusine ca esti virgina la varsta asta inca ar trebui sa te mandresti happy pai daca tii la el ar trebui sa te impaci cu el :* si spune-i ca iti este rusine ca esti virgina si nah daca vrei iti poti incepe viata sexuala cu el o sa te doara prima data daca el nu o sa stie cum sa te ia dar nu o sa te doara asa tare daca el a auzit de anumite metode nici nu o sa simti :*:*:*:* o sa te simti super si poate o sa va tina mult relatia daca el cu adevarat tine la tine o sa te inteleaga si poate nu o sa-ti ceara chestia asta si o sa te lase asa :*:*:* pana crezi tu ca o sa vina ziua sa iti incepi viata sexuala big hug! si spune-i ca tie iti este rusine si poti sa eu dovedesti numa daca il lasi pe el sati atinga zona vaginala chiar sa introduca... 2 degete si sa vada ca ai ovarele unde trebuie sa fie :* daca nu o sa le ai la inceput de vagin o sa se supere pe tine deoarece o sati zica ca l-ai mintithappy sper ca nu ai folosit oburi deoarece te dezvirginai singura daca foloseai :*:*:*:*:*:*

| Z6 a răspuns:

Bravo. Toata stima in fata ta.
Putine fete sunt virgine pana la 20 de ani.
Rusine? De ce? Ca esti printre putinele fete care n-au facut-o? E admirabil.
Daca te iubeste va intelege cu siguranta.
Daca o vei face cu un barbat care doar te chinuie.da, va durea.
De aceea cauta un barbat potrivit, care stie cum sa te ia! Fa-o cand simti tu, nu cand auzi ca o fac altii!

| madafaca a răspuns:

Mai intai de toate, pentru Luiza, cea care a dat primul raspuns: esti proasta rau, rau, rau, rauuuu, Luiza. Sa te caute pe tine de ovare iubitul.

Acum, sfatul: felicitari ca esti virgina inca. Motivul este, insa, o prostie. Da, prima data doare. Mai mult (daca partenerul nu stie ce si cum sa faca sau daca nu-i pasa de tine, ci doar vrea sa se simta el bine, no matter what), sau mai putin (daca e un tip experimentat si care te iubeste suficient incat sa aiba grija sa te simti bine si tu). Si, desigur, doare mai putin daca esti si tu relaxata (daca vrei sa faci dragoste, daca ai incredere in partener, etc). Fostul tau iubit trebuie sa ramana FOSTUL, din diverse motive: daca nu ai vrut sa faci dragoste cu el inseamna ca oricum nu il iubesti suficient, el oricum nu are incredere in tine - chestie care conteaza mult intr-o relatie, si ar mai fi si alte motive. Cauta un tip nou, pe care sa il iubesti cu adevarat, care sa fie destul de matur incat sa-ti inspire incredere si dorinta de a face si dragoste cu el. Si daca un tip rade de tine ca esti virgina zi-i ca e dobitoc si expediaza-l. Nu pierzi nimic.

| zambetfrumi a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie teama mandrestete cu asta pentru ca alte fete raman insarcinate la 14 ani. spune-i adevarulsi daca chiar te place va veti impaca daca nu nu..pwp..funda?

| zambetfrumi a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie teama..mandrestete cu asta deoarece alte fete raman insarcinate si la 14 ani.tu ai debia 20..ar trebui sa-i spui adevarul si daca te iubeste va veti impaca..pwp..funda?