| antonelk a întrebat:

Am o mare problema...eu si fostul meu prieten pe care l-am iubit mult si inca mai tin la el vrem sa ne impacam doar ca problema este ca eu am prieten de 7 luni .si nu stiu ce sa fac ca tin la aman2 sad si nu as renunta la niciunu laughing) dada stiiu ca trebuie sa ma gandesc care vreau eu si care s`a comportat cel mai frumos cu mine si etc doar ca nu stiiiiuuu ce sa fac ca pe aman2 ii plac bineinteles ca ce nu`mi placea la fostul este la actualu si invers si chiar nu stiu voi ce ma sfatuiti? toti prietenii mei spun sa ma impac cu fostul doar ca mie teama ca daca ma impac cu fostul ma voi gandii la actualu cum am patit`o cand m`am despartit de actualu.nici eu nu stiu ce vreau sad deci ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc :*

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu in locul tau m-as indeparta putin de amandoi, sa vad care te cauta mai mult, care este mai interesat de tine, incearca sa nu te vezi cu niciunul sa vezi de care iti este mai tare dor, pune-ti in ordine sentimentele ca sa nu suferi apoi din cauza indeciziei tale, succes.

| Crs a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine! Eu sunt despartita de fostul meu prieten pe care il inca il iubesc, de 11 luni... acum am un prieten de 6 luni. tin la el, dar nu-l iubesc! vorbesc cu fostul la telefon cu orele sad si nu stiu ce sa fac... mai bine zis cum sa ma despart de actualul fara sa il fac sa sufere. sunt intr-o mare dilema... dar cred ca in cazul acesta timpul o sa le rezolve pe toate. eu incerc sa ma indepartez usor usor de actualul ca sa nu il fac sa sufere. si sa vad cum decurg lucrurile si cu fostul, daca se comporta mai bine, daca s-a mai schimbat daca ma vrea inapoi intra-adevar! crying( iar cand ma voi desparti de actualul. voi sta macar o luna2 singura pentru a-mi da seama ce este in sufletul meu cu adevarat! si la mine e la fel cu actualul daca eu nu-l sun. el mai mult de 2 ori pe zi nu ma suna! pe mes daca nu il bag eu in seama, el nici atat straight face si am patit si eu m-am desparit de fostul. eram hotarata sa ma impac cu fostul si el atunci mi-a spus o gramada de lucrui ca ma iubeste si nu am rezistat sa nu ma impac cu el. dar tot la fostul imi e gandul. il iubesc. a fost singurul pe care l-am iubit vreodata!

| alexalghisi a răspuns:

Ramai cu cel despre care iti zice sufletu. sau daca nu poti sa te decizi mai bine sa te desparti de ambii deoarece nu e bine ceea ce faci tu, si o sa fi tot timpul confuzawinking

| Jupiter a răspuns:

Spui ca ce n-are unul, are altul. Gandeste-te in primul rand ce fel de relatie iti doresti, iar apoi gandeste-te ce e cel mai important pentru tine intr-o astfel de relatie. Apoi vezi care se incadreaza.

| Jupiter a răspuns:

Pai fa cum ti-am spus.

| antonelk explică:

Cand m-am despartit de fostul pardon m`am grabit big grin

| antonelk explică:

Pai de exemplu actualu meu prieten ii dificil raised eyebrows daca pot zice asa sau nu stiu ce sa cred.ca daca eu nu-l sun el nu ma suna...sau daca eu nu as pune poza la avatar cu noi nici el nu pune si nu`i saptamana sa nu ne certam.in schimb cu fostul era altfel doar ca nu stiu ce sa fac sad asa am zis si eu sa o las balta cu aman2 catva timp sa vad la care tin mai mult. ce rau ii sa treci prin asemenea faze sa nu stii pe cine sa alegi sad

| antonelk explică:

Inca o problema.eu de ceva vreme am fost tot in cearta cu actualu si azi mi-a zis sa luam o pauza doar ca am simtit ca nu vreauuu nu pooot sa luam pauza ca vreau sa-l vad sad offf ce greu ii.aman2 imi plac si nu stiu ce sa fac chiar nu stiu ca cu aman2 nu se poate

| alexandra_3253 a răspuns:

Esti cu totul intr-o mare dilema...nu stiu ce sa iti spun sa faci dar cel mai bine e sa te gandesty la care ti mai mult sau cel pe care il iubesty cu adevarat...gandeste-te sh hotarastete.sh am o rugaminte...anuntama sh pe mine ce ai hotarat... te pupyk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun ce as face eu. Eu i-as supune la un test. Orice test. Nu, nu de cultura generala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste te bine si pe care il iubesti ramai cu el ca asta este viata daca pe cel cu care vb de 7luni nu l iubesti sa nu stai cu cineva din mila sau din obisnuinta iti zic din propia experienta trec anii pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai virsta cind persoana ta este in dezvoltare atit fizica cit si psihica si esti confuza. Te-as sfatui sa nu te grabesti sa faci vreun pas necugetat. Pune-i la incercare pe ambii si vezi care tine la tine mai mult, nu te lasa amagita de vorbe dulci, crede in fapte nu in cuvinte! Vezi cu cine te simti cu adevarat fericita si cu care intr-adevar te potrivesti (in educatie, conceptii, valori morale si principii)nu te lasa cucerita cu cadouri, bani s. a. pentru ca asta nu duce departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai virsta cind persoana ta este in dezvoltare atit fizica cit si psihica si esti confuza.Te-as sfatui sa nu te grabesti sa faci vreun pas necugetat.Pune-i la incercare pe ambii si vezi care tine la tine mai mult,nu te lasa amagita de vorbe dulci,crede in fapte nu in cuvinte!Vezi cu cine te simti cu adevarat fericita si cu care intradevar te potrivesti (in educatie, conceptii, valori morale si principii)nu te lasa cucerita cu cadouri, bani s.a. pentru ca asta nu duce departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit asa aproape asa m-am despartit de fostul pentru ca...in fine si inca mai tin la el mi-e dor de el nu pot trai fara el dar n pot sai arat asta pentru ca mi-e frica sa nu-i bate joc de mine si el am iubeste se vede asta dupa cum imi vorbea si mereu era tensionat cand erau si prieteni d efata cand erau prieteni d efata nu-mi mai zicea vorbe dulci ac atunci cand suntem singuri cher ma cam deranjat asta dar m-am despartit de el din alt motiv in fine si inca il mai iubesc si vreau sa-i fac in cuda uneori ca am alt iubit sau ca pot trai fara el chiar adac e fals ceea ce pretind de impacat cu el sub nici o forma nu vreau dar nici fara el nu vreau nj ce sa mai fac daca ma impac cu el prieteni miar zice cass o si si daca nu am sa sufar incontinuare crezand ca o sa fie bine... dupa un timp si cher mi-am facut un iubit edy il plac dar nul iubesc atat d eminl ca pe fostul si mangaierile saruturile vorbele lui imi amintesc de el cryingcrying nj ce sa fac ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Siner eu mas despoarti un timp de amandoi sa vad de care imi e mai dor pe care iubesc mai mult la care ma gandesc mai mult te pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii cu iubitu tau primul lasa amantu