| Nicollettaa a întrebat:

Am 20 de ani si inca sunt virgina. Poate va intrebati de ce mai sunt cand majoritatea isi incep viata de la 12 ani. Pentru ca mi-a fost frica de durere. M-am despartit de fostul meu iubit din cauza asta, el stia ca nu mai sunt virgina. L-am mintit pentru ca imi era teama ca o sa isi bata joc de mine, o sa rada ca pana la varsta asta nu am facut-o niciodata. Acum am inceput iar sa vorbim si as vrea sa ne impacam dar imi e oarecum frica de reactia lui cand va afla adevarul, ca l-am mintit. Ce ma sfatuiti sa fac?

13 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

De ce ai postat iar întrebare de genul?
Ce nu te-a mulțumit anterior?
Nouă ne-ai spus că el a plecat, din cauză că nu te-a crezut când i-ai spus că ești virgină.
A râs de tine, te-a părăsit și tu stai după el iar.
Asta e lipsă de respect.

| Nicollettaa explică (pentru h3r):

Asta e singura intrebare pe care am postat-o.

| Oana92 a răspuns:

Esti sigura ca e doar teama de durere? pentru ca eu am impresia ca e mai mult de atat...de exemplu frica de esec, de abandon...

| Nicollettaa explică (pentru Oana92):

Oana92 am spus ca inca sunt virgina la 20 de ani pentru ca mi-a fost frica de durere, din ce imi povesteau altii. Si cu fostul meu iubit nu am facut nimic pentru ca imi era teama sa ii spun ca sunt virgina, credeam ca o sa rada de mine, sa-si bata joc. Nu, chiar nu e frica de abandon. La un moment dat toate trecem prin asta

| RedNose a răspuns:

Buna!
In primul rand,spune-i adevarul:ca esti virgina si de ce l-ai mintit,un barbat(normal) ar trebui sa fie mandru ca are o iubita care a este doar a lui(daca rade sau isi va bate joc inseamna ca nu a tinut la tine). Daca s-a despartit din cauza asta ai grija ca nu de asta sta cu tine si daca te indoiesti de faptul ca-si va bate joc de tine inseamna ca nu ai incredere in el. Nu sunteti de mult impreuna? Daca da,teoretic ar trebui sa ai incredere in el.
In al doilea rand,nu ai de ce sa fugi de durere,fiindca nu e chiar cine stie ce. Trebuie doar ca iubitul tau sa aiba rabdare cu tine,sa aveti un preludiu mai lung si el sa faca treaba incetul cu incetul,cand ii spui ca te doare sa se opreasca putin,apoi sa mai continue si tot asa. Eu pot spune ca prima data nu a fost chiar asa cum se aude,exista o durere dar e foarte mica.
Daca te simti pregatita nu te mai gandi la durere, gandeste-te doar la moment, la clipele alea, cand te saruta, te atinge...de obicei fetele pe asta pun accentul nu pe actul in sine, pe cand baietii ar sari peste preludiu.

| Nicollettaa explică (pentru RedNose):

Ms pentru incurajari All78. Nu, nu am fost impreuna mult timp, cateva luni.

| RedNose a răspuns (pentru Nicollettaa):

Studiaza-l bine atunci inainte de a face acest pas, fiindca baietii in ziua de azi doar asta cauta, dar mai sunt si exceptii.

ps.s Iubitul meu ma asteptat aproape 9 luni plus ca inainte sa fie cu mine nu mai facuse de ceva timp(3-4 luni), deci a putut sa se abtina cam un an, de ce nu ar putea si altii?

| Nicollettaa explică (pentru RedNose):

Inca o data mersi pentru sfaturi All78. Nu e vorba ca nu vreau sa o fac cu el, vreau ca eu inca mai tin mult la el. Pana acum am avut teama aceea sa nu-si bata joc. Dar sincer nu cred ca ar face asta, sper. Am vorbit cu el sa ne vedem zilele astea si eventual sa ii spun adevarul. Mai bine face-to-face decat la telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i adevarul, Daca este un baiat cu o gandire matura si logica, va intelege si va va fi bine, Mult noroc.

| Danielle3232 a răspuns:

Cel mai bine este sa-i spuii adevarul, dar sa gasesti un moment potrivit, nu cind doar tie "iti vine curajul".
Sigur el se va supara, dar daca va tine intr-adevar la tine, te va ierta si va uita repede!

| xTrue a răspuns:

Cum arati? daca nu arati rau.te ajut eu in legatura cu virginitatea...si dupa nu o sa-l mai minti pe respectivul om happy

| 7639781254 a răspuns (pentru xTrue):

...ce propunere indecenta!laughing

| Casapdumitru a răspuns:

Desigur să-i spui adevărul.Ca eşti vergină. Sincer, eu ca băiat, să am o prietenă care are 20 de ani şi sa fie vergină aş fi cel mai fericit, deoarece aşa fete sunt puţine, şi trebuie stimate. Ar fi de dorit cît mai multe fete să i-a exemplu de la tine, şi e o ruşine pentru acelea care la 12 ani au făcut sex, dar nu ţie care nu ai făcut şi ai de făcut copii şi o viaţă întregă de trăit şi o să dovedeşti multe. Spune-i adevărul iubitului, şi o să te înţeleagă şi cred că şi o să se bucure..succese.