| Al3xandru87 a întrebat:

Buna am 23 ani jumate, si sunt pus in o situatie de genul intre ciocan si nicovala. am avut o relatie cu o fata acum 4 ani ea avea 15 ani eu19 ani, mentionez fara act sexual doar de cateva luni durata relatiei, in octombrie anul trecut am revenit in orasul unde locuiesc," am fost plecat 4 ani in alt oras pentru facultate" in fine, si in ultimile 2 luni m-am tot vazut cu fata care acum are 18 ani si eu 23 ne simtim atrasi unul de altul tot mai des vine pe la mine acasa, saruturi atingeri, fara sex momentan si ne placem Dar are iubit de 3 ani. Bun si acum 1 luna am cunoscut o fata din buzau 20 ani care la 16 ani jumate a nascut straight face a lasat-o un tip de 22 si acum e maritata cu tipul care are 26 si ea 20. dar ea divorteaza de el straight face si din spusele ei s-a indragostit de mine vazandu-ma pe web si vorbind la tel. Ce m-a socat ieri a fost la mine mentionez locuiesc judetul mures. si a venit de la buzau la mine straight face pentru mine, ca " ma iubeste " cum spune ea. Am facut sex cu ea, pentru ca nu pot numi ca am facut dragoste, poate pentru ea asa a fost dupa 15 minute ce a intrat la mine acasa ne-am apucat sa,,, acum nu stiu nu-s genul sa umblu cu 2 fete sa ma joc cu sentimentele lor dar 1. e maritata si copil dar va divorta si cea dea 2, i-a plecat iubitul ieri in germania 3 luni. neavand alte obligatii decat morale fata de el big grin sfaturi big grin asteptwinking mersi

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Din perspectiva mea,nici una,nici cealaltă nu merită osteneala.
Fata măritată ţi-ar putea crea probleme grave, ţi-ai putea rata viitorul pentru ea.
Cât despre cealaltă, are iubit de 3 ani şi tu ce? Tu ce loc ocupi în viaţa ei? Tu eşti '' iubitul de rezervă ''? Nu le mai permite altora să te joace pe degete, dacă nu vrei să ajungi să depinzi de alţii.
Cel mai bine ar fi să te desprinzi de amândouă şi să-ţi cauţi o fată singură, fără obligaţii.Sunt sigură că dacă ai fii mai atent,ai vedea că mai sunt şi alte fete drăguţe care te plac pe lângă tine.
Nu merită să-ţi ratezi viitorul pentru asemenea...
Dacă fata măritată nu va divorţa şi cealaltă se va mărita cu iubitul ei, tu ce vei face? Te vei întreba singur cum de ai ajuns în situaţia asta.
Pune punct la tot ce ai acum şi priveşte mai departe.
Un bărbat adevărat s-ar desprinde de tot şi toate fără să privească în urma lui.
Şi de vei considera că vorbesc în neant, îţi vei aminti cândva de vorbele mele...

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

La 23 de ani mă așteptam la un text ceva mai bine redactat. Oricum fără maimuțoi galbeni. În acte ești adult și adulții iau decizii singuri sau explică cu lux de amânunte situațiile spre a putea primii sfaturi utile. Cred că nici TU și astea 2 nu aveți prea multă mine.

| BomBonika_9617 a răspuns:

Poate fata cu copilul vrea sa isi gaseaska un tata la plod laughingrolling on the flooruh chiar crezi in faze din astea cu "m-am indargostit cand l-am vazut la web"oh go on hai sa gandim si logikwinking parea mea big grin fata cu iubitul in Germania chiar tine la tinewinking+ ati mai avut o relatie inainte si parerea mea va cunoasteti destul de benwinking lasa tu fata aia cu copil. eu cred ca vei regreta dk vei intra in jocul eihee hee

BafTA!
funda pls :d:d:d:d?:X

| Ingeras_3373 a răspuns:

Cam dificila situatia. Eu as alege fata care are 18 ani. Motive: Poti avea un copil cu ea care sa fie al tau. Parca iubirea ei fata de u e mai pura.

| Stefan94 a răspuns:

Inainte sa incep sa incerc sa te ajut vreau sa-ti spun ca tu chiar esti intr-o situatie ciudata RAU de tot.
Voi nota fetele 1 si 2 (dar nu dupa cum ai zis tu, ci invers adica
FATA 1 este cea cu iubitul in Germania
FATA 2 este cea maritata si cu copil.
Sa o luam asa :
Fata 1, ai zis asa : "in ultimile 2 luni m-am tot vazut cu fata care acum are 18 ani si eu 23 ne simtim atrasi unul de altul tot mai des vine pe la mine acasa, saruturi atingeri, fara sex momentan si ne placem" (am incheiat citatul)
De aici inteleg ca te place destul de mult si ca poate o sa ai o relatie lunga si frumoasa cu ea.
Fata 2 citez :"a venit de la buzau la mine straight face pentru mine, ca " ma iubeste" " (am incheiat citatul)
Dupa ce ai scris se pare ca ori e indragostita de tine(ceea ce e destul de ciudat, ai zis ca te-a vazut la webcam)
Si am mai zis "Am facut sex cu ea, pentru ca nu pot numi ca am facut dragoste" dupa ce ai scris nu prea e mare relatie sentimentala.
Eu personal as incerca sa daca este posibila o relatie cu fata 1.
Cu fata 2 s-ar putea sa regreti.
Eu zic sa vorbesti mai intai cu Fata 1
Acum cateva observatii personale
-Nu esti genul sa umblii cu 2 fete, esti un om de onoare bravo tie happy
Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege-o pe cea cu iubitul in gerania
daca te place cu adevarat il va abandona pe celalalt pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand te sfatuiesc sa nu te bagi in ceva cu fata care are copil. Vrei sa-ti distrugi viata? Cum e sa ai grija de un copil, tu fiind atat de tanar? Si nici macar nu e copilul tau, ca daca era. era ceva. Cealalta fata cu care ai fost si de care inca mai esti atras. are prieten, nu? Daca ea nu-l iubeste pe actualul sau iubi t si te iubeste pe tine, puteti incerca sa fiti din nou impreuna. Dar e posibil sa va iubeasca pe amandoi. Nu cred ca iti convine. Mai bine uiti de tot si iti gasesti o fata care nu are nici`o obligatie (nici morala, nici de alt fel ). happy Succes!

| ramonutza_5610 a răspuns:

Iesti fraier ce incurcatura