| Al3xandru87 a întrebat:

Buna am 23 ani jumate, si sunt pus in o situatie de genul intre ciocan si nicovala. am avut o relatie cu o fata acum 4 ani ea avea 15 ani eu19 ani, mentionez fara act sexual doar de cateva luni durata relatiei, in octombrie anul trecut am revenit in orasul unde locuiesc," am fost plecat 4 ani in alt oras pentru facultate" in fine, si in ultimile 2 luni m-am tot vazut cu fata care acum are 18 ani si eu 23 ne simtim atrasi unul de altul tot mai des vine pe la mine acasa, saruturi atingeri, fara sex momentan si ne placem Dar are iubit de 3 ani. Bun si acum 1 luna am cunoscut o fata din buzau 20 ani care la 16 ani jumate a nascut a lasat-o un tip de 22 si acum e maritata cu tipul care are 26 si ea 20. dar ea divorteaza de el si din spusele ei s-a indragostit de mine vazandu-ma pe web si vorbind la tel. Ce m-a socat ieri a fost la mine mentionez locuiesc judetul mures. si a venit de la buzau la mine pentru mine, ca " ma iubeste " cum spune ea. Am facut sex cu ea, pentru ca nu pot numi ca am facut dragoste, poate pentru ea asa a fost dupa 15 minute ce a intrat la mine acasa ne-am apucat sa,,, acum nu stiu nu-s genul sa umblu cu 2 fete sa ma joc cu sentimentele lor dar 1. e maritata si copil dar va divorta si cea dea 2, i-a plecat iubitul ieri in germania 3 luni. neavand alte obligatii decat morale fata de el sfaturi astept mersi:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,daca ar fi sa o luam altfel,sunt atatea fete pe lumea asta,cred ca ai de unde alege,camdeodata amandoua sunt ocupate,una are prieten,alta nu e divortata inca si are si copil,mai gandeste-te.
Acum,sa o luam altfel...tu trebuie sa te gandesti la ce simti,pentru care ai sentimente mai profunde, si inca o chestie, fata de 20 de ani cam prea repede s-a lasat,mi se pare ciudat,ca o fata decenta sa o faca dupa cateva minute,nu poti sti cat e de serioasa sau nu!
Fa ce simti,dar gandeste-te bine, in locul tau daca ar fi sa aleg intre cele 2, as alege pe fata de 18 ani, cu care ai mai fost, dar are prieten.In schimb,daca aveti sentimente unul pentru altul, sa renunte la prieten si sa se bage cu tine, dar totusi au 3 ani impreuna...
Nu stiu ce sa zic,gandeste-te bine sa nu iei o decizie gresita,la varsta ta,as pune accent mai mult pe distractii,cariera si fete sunt destule, sunt si fete singure si disponibile, nu doar cu copii si prieten.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De azi dimineata ma gandesc la intrebarea ta.
Situatia in care esti nu e prea vesela si imi dau seama cat de incurcat te simti.
Daca ramai cu cea de la Buzau,in afara ca te vei trezi deodata cu un copil, mare responsabilitate, risti sa patesti si tu ce pateste sotul ei acum.Nu a avut o comportare normala, de decenta ce sa mai zic...Deci,Buzaul cade.Ai grija ca va fi foarte greu sa scapi de ea, vad ca e dispusa sa faca orice!
Ramane fosta ta prietena, cu care esti apropiat din nou.Problema consta in cei trei ani de relatie, in care ea probabil a investit sperante si dragoste.Ar fi bine sa stai de vorba serios cu ea si sa o intrebi ce se gandeste sa faca, ar vrea sa fie cu tine sau va ramane cu cel cu care e impreuna in ultimii trei ani.Intr-un fel e bine ca iubitul ei pleaca,va putea sa-si dea seama ce vrea,mult mai usor,va vedea daca prietenul ei ii lipseste,daca poate trai fara el si e mult mai fericita cu tine.
Deci,daca e sa alegi intre ele doua,alege-o pe cea cu care ai mai fost,o cunosti, stii la ce sa te astepti, lasa aventurierele in pace.
Mult noroc!

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Pai raspunsul e simplu: tu ce vrei? Automat cu aceste fete nu o sa ai decat aventuri si nu o sa se ajunga la o relatie serioasa. Sunt obsesii care in final or sa dispara si la randul tau (ca si iubitii lor) o sa fi parasit pentru altul (sau o sa fi cel putin inselat cu altul si poate nu o sa afli asa cum nici astia e posibil sa nu afle).
Deci daca vrei doar sex, o sa ai parte de asta, dar daca vrei relatie sau sa pui sentimente in ceea ce faci atunci o sa ai de pierdut deoarece lu' aia din Germania o sa-i vina iubitul inapoi si fie o sa inceapa cearta, fie se va duce la el... oricum ideea e ca te complici si nu o sa ai decat de pierdut (asta daca vrei mai mult decat sex).
La fata cu copilul (ca nu pot sa-i zic femeie doar ca are copil si a fost maritata ca nu-mi da impresia ca ar gandi mai matur decat un copil), automat nici o fata intreaga la mine nu o sa sara in patul altuia (chiar daca era recent divortata).
Deci sex poti face dar nu m-as grabii sa pun sentimente in astfel de situatii (in caz ca nu vrei sa ajungi pe viitor si tu sa fi inselat sau parasit pentru altul).
bafta in continuare.
Apropo: fete sunt destule, si acolo 2-3 sunt intregi la minte si fidele (stiu, misogin) happy.

| CodrutM a răspuns:

Lasa dracu' fomeea in pace... fomeele de fapt, au copii, au barbati, distrugi casnicii pentru cucu' tau.
Cauta-ti una fara obligatii.

| andrrei08 a răspuns:

Wow... da'le la amandoua, dar sa nu afle cea mica. Si cea cu copil, nu ti-o pune in carca pentru tot sexu din lume ca te distrugi singur!

| bitaboss a răspuns:

Alegeo pe cea fara copil nu poti sa stii cum e sa ai copil si intreaba-te daca esti pregatit sa fii tata sau sa fii batut dar daca cea fara copil te saruta inseamna ca nu mai simte nimic pentru el dar pe de alta parte daca cea fara copil daca e blonda e mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e o situatie complicata. Parerea mea ar fi sa nu te complici cu tipa din buzau. Banuiesc ca nu ai nevoie de cineva care sa iti zica"tati" de pe acum. Iar tipa pare destul de aeriana, scuze ca iti spun. Nu prea stie ce vrea de la viata. Sau a vrut prea multe si acum le are pe toate!(copil, divort, amant.etc.).

Pe fata cealalta in schimb o cunosti de ceva timp, stii in mare ce ii poate capul. Desi are prieten, faptul ca se intalneste si cu tine arata ca esti mai bun decat actualul ei prieten. Cu ea ar iesi mai ok cred euhappy
O zi buna! ai grija de tine!

| 2008 a răspuns:

Fa o plimbare in alt oras ca sa-ti limpezesti mintea, parerea mea ar fi sa nu te bagi intr-o familie...esti tanar, ocupa-ti timpul cu sport sau ceva sa-ti tina mintea ocupata...ai grija de tine