| pufulete2021 a întrebat:

Bună,am 24 de ani și niște sani foarte mici ca două prune,prietenele mele mă face slabanoagă, și ca de ce dorm noaptea cu sutien că ăla oprește creșterea lor, așai?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu are cum sa iti afecteze sutienul marimea sanilor, si nu stiu cum consideri acele persoane prietene. Concentreaza-te pe ce poti imbunatatii in schimb, un abonament la sala, sau si acasa poti face de ce nu putin sport, sa te concentrezi pe talie, fese, picioare, exercitii de forta pentru cresterea masei musculare, poti arata bine si fara sani, nu da mare importanta.

| mihai69 a răspuns:

E bine că ai, chiar dacă îs mai mici.
O să mai crească. Indiferent dacă dormi cu sau fără sutien. (Deși ar fi preferabil fără, să lași pielea să respire).

| dullcat a răspuns:

Buna.Mi se pare mie sau intrebi la misto? Scapa de,, prietenele'' respective, fiindca nu-si merita aceasta eticheta.Cresterea sanilor se opreste de obicei pe la 16-18 ani si nu are nicio treaba cu purtarea sutienului, ci tine de genetica.In cazul in care pui kilogramein plus este posibil sa iti creasca si cupa sutienului, la fel si dupa nastere.Sincer, la 24 de ani ar trebui sa ai alte prioritati. Daca spuneai de 14 ani era maidegraba de inteles. Exista si barbati care prefera sanii mici, stai linistita.

| Hyperion7 a răspuns:

Îți răspund printr-o întrebare
Ce-ai dori? Sâni mari sau creier bomba?
Probabil o sa spui ambele sau poate sânii,că de deșteaptă ești și nu ai ajuns nicăieri.
Înainte de a intra în detalii,înțelege un lucru!
Aspectele genetice (penis,sâni,culoarea pielii,ochilor,înălțime etc) poate au o oarecare relevanta in atracția sexuală însă asculta-ma! Cine te judeca după aceste criterii, arata că persoanele respective nu-si cam merita locul in viața ta.
Până la urmă,ți-o zic pe aia dreaptă. Decat una cu sânii mari sau mai știu eu ce fund,prefer mereu o persoana care sa-mi ofere ceea ce am eu nevoie pentru a mă dezvolta și a creste o relație împreună,cum ar fi iubire,afecțiune,atenție etc.
Degeaba ai sânii mari daca ii folosești doar pentru a profita de alții (cum sunt unele materialiste) sau degeaba ai cur bombă și creier ioc.
Eu personal,nu am nevoie de o păpușă gonflabila langa mine,astea sunt pe net și le pot achiziționa cu ușurință daca simt nevoia,ci am nevoie de cineva cu care sa relaționez și să mă înțeleg foarte bine.

Lăsând asta la o parte,fii recunoscătoare de ce ai, poate nu ai sâni mari, dar sunt sigur că ai tu alte calități care, văzute prin ochii potriviți, sunt mai importante decât 2 sâni.
Așa că nu te demoraliza pentru atâta lucru.
Sa îți mai zic ceva și închei.
Iubește-te așa cum ești, la momentul oportun vei cunoaște și acea persoana care sa te accepte așa cum ești!

| Xox0 a răspuns:

La 24 de ani dezvoltarea ti-e cam oprita. Poti doar sa te ingrasi si sa speri ca iti vor creste si sanii.

| Ilovedinero a răspuns:

Nu, sutienul nu opreste cresterea sânilor la fel cum corsetul nu face talia mai mica decat pe moment.Scapa de rahat-urile alea de persoane, ca femei nu le pot numi

| Ioana6510 a răspuns:

Alea nu-s prietenele tale.
Privește parte frumoasa: sânii mai mici se excită mai repede (datorita terminațiilor nervoase mai scurtewinking.
Daca nu vor mai creste poți să.i mărești tu daca vrei cu implanturi. Aceasta da fie singura ta nemulțumire. Tu sa fii sănătoasăwinking