| missingyou a întrebat:

am 12 ani si am, sani cam mici si nu mi-a venit menstruatia si sunt singura dintre prietenele mele careia nu i-a venit menstruatia. dar nu asta e problema, problema e ca eu dorm pe burta si am sani departati. e un defect? daca e cum pot rezolva

Răspuns Câştigător
| AdeeLinee a răspuns:

Nu iti face griji, menstruatia iti va veni si este normal sa ai sanii mici, doar ai 12 ani.Nu este un defect! Sanii sunt departati de la "natura" sau pentru ca sunt mici! Cand iti vor creste vor fi apropiati:*Nu iti face probleme de la 12 ani>big grin

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa-ti faci nici un fel de probleme! Menstruatia ar trebui sa-ti vina pana la 16 ani. Ai abia 12 ani, ai tot timpul sa-ti vina. Colegelor tale le-a venit asa repede deoarece ele sunt destul de dezvoltate, ba chiar foarte.
Si in legatura cu sanii: La fete, mi se pare un pic dureros sa dormi pe burta, adica pe mine ma doare. Incearca sa nu-ti faci un obicei din asta. Nu se pune problema ca ti se departeaza sanii sau cam asa ceva. Nu trebuie sa ai cine stie ce "pepeni" la varsta ta. Asa sunt ei, ai rabdare, ca o sa-ti creasca. In momentul in care iti va veni menstruatia, sanii o sa inceapa sa creasca singuri, sa se umfle, ca sa zic asa. Totusi iti poti pune un sutien, daca vrei sa para mai mari sau poti face niste exercitii:

http://exercitiimarireasanilor.com/

| MasQueNada a răspuns:

Nu este un defect si nu are nicio legatura cu faptul ca dormi pe burta, iar menstruatia vine, in medie, cam la doi ani dupa ce incep sanii sa creasca. Stai linistita ca ai abia 12 ani, inca mai ai de crescut.

| hyre a răspuns:

Nu e nici o problema ca dormi pe burta in legatura cu menstruatia toata lumea se dezvolta in ritmul sau

| m2d2lin a răspuns:

Stai linistitta ca nu are de ce sa iti fie frica toate domnisoarele au forma sanilor diferita. pur si simplu asa sunt ei(sanii). sau cel putin ai tai.