| AdoleanSandu a întrebat:

Bună, am 29 de ani și de pe la 14ani ma masturbam foarte des, pauzele erau prea scurte. Sufăr de disfuncții sexuale cu partenera mea, oare o sa îmi revin dacă ma opresc din masturbare de tot? Erecții nocturne am... De doua luni ma doare capul mai în fiecare zi, sa fie din cauza masturbării?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui ca te masturbezi si acum?

| Violleta2022 a răspuns:

Mult prea tarziu acum, deoarece ai devenit obsedat de propria-ti mana si vaginul unei femei nu cred ca te va satisface.
Ti-as recomanda totusi sa mergi la medic, sa spui acolo tot adevarul si medicul iti va da tratamnet sau sfaturi, cum poti sa repari problema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să îți revii.

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce boli. Cine-ti zice ca masturbarea produce boli e bolnav psihic sau sectant spalat pe creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai masturbează bărbatul după ce ori s-a însurat ori locuiește cu una împreună.

| Anaiad4321 a răspuns:

Du te la medic... iubitul meu e in aceeasi situatie! Nu ma mai poate satisface!
Ori se trateaza ori valea! Nu are rost sa amagesti saraca femeie...chiar nu merita asa ceva!