| UmbraDeVulpe a întrebat:

De ce credeti ca am capul penisului rosu daca nu am boli sexuale? Ca asa mi-a spus doctorul, ca am fost sa imi citeasca analizele si a zis ca nu am nimic.Deci de ce oare mi-e rosu? Ca nici de la masturbare nu cred ca e daca nu am patit niciodata sa mi se inroseasca de la masturbare si exact cum ma masturbam in trecut asa ma masturbez si acum si nu mi s-a inrosit niciodata penisul. Deci ce ar putea fi? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauzele sunt diverse, poti avea capul penisului rosu iritat daca ai diabet si urina este acida ca zaharul di sange glucoza iasa prin urina, sau daca ai bălănită cei care inca mai au ața penisului intacta sunt predispusi la balanita, sau daca speli prea des penisul cu gel de duș sau sapun alea au PH -ul mare si irită glandul capul penisului, ce alte simptome ai? Durere? Mincarimi? Ce varsta ai?

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Înainte cum era? Verde?

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Serios? Impresia noastra este ca tu ai scris la misto.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Numeste un motiv rational pentru care nu e bine sa ai capul penisului rosu.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Iar cuvantul "rosu" poate insemna multe nuante, nu stim ce intelegi tu prin "rosu".

| doctorandus a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca tu crezi ca e o problema, mergi la medicul de familie si te va trimite mai departe.

| mihai69 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ask stupid questions, get stupid answers.

| Florian80 a răspuns:

Nu te speria.e o.simpla iritatie.iti va trece usor?

Răspuns utilizator avertizat
| denisajunkie01 a răspuns:

Dă-l cu fond de ten și luminator, dacă nu-ți place nuanța lui laughing)). Am văzut și eu câteva la viața mea și să știi că niciunul nu semăna cu celălalt. De la culoare, până la formă, mărime și grosime.

Fiecare bărbat e diferit, e normal să ca și penisul lui să fie diferit de celelalte. Dacă medicul dermatolog ți-a zis că ești, înseamnă că ești ok. Dacă ești circumcis e normal să se irite, am avut un iubit care avea o problemă de genul, de la lenjerie, a regretat după aia decizia cu circumcizia laughing)

Caută-ți o iubită, nu mai te masturba și folosește lubrifiant, nu salivă. Gura are niște bacterii, zona genitală are alte bacterii, nu trebuie să se amestece între ele, pot apărea infecții. Când iubita îți face oral, e bine s-o trimiți să se spele pe dinți înainte, ca să nu mi dai pe la doctorul dermatolog prea des. Spor acolo laughing)