| anonimadv a întrebat:

am 6 ani de cand mi-am inceput viata sexuala, si niciodata nu am ajuns la orgasm cand am facut sex cu un barbat dar recunosc ca ma masturbez si atunci de fiecare data ajung la orgasm, ce se intampla de nu simt acelasi lucru si cu un barbat? in realitate nu am curajul sa vorbesc cu nimeni despre asta nici macar sa ii spun prietenului meu

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intampla din doua motive:
1. nu ai incredere in partenerul tau, nu te relaxezi, nu te daruiesi neconditionat. Si atunci inhibitiile te impiedica sa ai orgasm. Cand vei reusi sa discuti intai cu partenerul tau si apoi sa discutati la fiecare pas ce trebuie facut ca tu sa fii satisfacuta, n-o sa reusesti sa ai orgasm.
2. Faci exces de masturbare si asta iti creaza niste obisnuinte, dependete pe care nu le poti depasi.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu e prietenul tău. Deci dacă tu nu ai curaj să-i spui celui cu care eşti, atunci eu nu înţeleg. Comunicaţi oameni buni. Trebuie să vorbeşti cu el şi să-i explici care e problema pentru că nu cred că nu e dispus să vorbească despre asta. Dacă comunici cu el şi eşti sinceră sigur o să se rezolve. Lucrurile astea ar trebui discutate în doi, tu şi cu el. Nu tu şi TPU! Oricum baftă!

| lays a răspuns:

Si mie mi se intampla foarte des.nu stiu de ce.noua ne trebuie mai mult timp pe cand ei termina foarte repede si probabil de aia.noi suntem abia la jum cand ei cad latilaughing)

| anka a răspuns:

@rserpu cata lipsa de modestie. Nu te-ai gandit nici o clipa ca fetele mai mimeaza ca sa iti faca tie placere? Auzi la el,, nu mi se intampla niciodata din 2 partide sa nu o fac sa se simta bine". Una e sa o faci sa se simta bine si alta e sa o aduci la orgasm. Bafta in continuare!
@anonimadv incearca sa ii comunici partenerului tau unde sa te atinga si in ce mod. Faptul ca nu ai curajul sa ii spui inseamna ca te retine ceva si in timpul actului si nu te poti relaxa cum ar trebui.

| anka a răspuns:

Ti-am citit intrebarea referitoare la coitul intrerupt. Acum m-am lamurit. Cum crezi ca poti ajunge la orgasm daca tie iti e frica de sarcina si stai incordata la gandul ca trebuie sa o scoata sa nu fie prea tarziu?

| Axel_9404 a răspuns:

Aicia este devina prietenul...adica mno. daca zici ca u iti poti aduce singura orgasmul.inseamna ca se poate,. si ca nu e o porblema astahappy dar trebuie sa fie si prietenu capabil sa o facahappy

| rserpu a răspuns:

Chiar nu inteleg, cel putin eu, nu ma simt bine cand o fac cu o fata si ea sa nu aiba orgasm cel putin odata, ce vb, nu mi se intampla niciodata din 2 partide sa nu o fac sa se simta bine. Si partea cea mai buna stiti care-i happy? este ca mor dupa fetele care incep sa geme de placere si sa se miste de parca le electrocuteaza ceva cand au orgasm. RRrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Ce sa zic, cautati, cautati, trebuie sa va vina randul happy.

| danky a răspuns:

Deja la 6 ani esti prea esperta in viata sexuala nu ma bag

| Adi_7181 a răspuns:

Faza este ca atunci cand te masturbezi ai orgasm deoarece nu ai partener...atunci cand ai patrtener el are inaintea ta si nu mai poti sa ai si tu... dar se poate sa te satisfaca odata mai tare si atunci s-ar putea sa ai si tu orgasm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai stricat de laba. A fost o gluma.Inseamna ca nu va potriviti din punct de vedere sexual si e o problema de maxima importanta intr-o relatie. Vorbeste cu el sincer si incercati sa luati o decizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am auzit o femeie are oragsm abia dupa 10-15 minute.