| LoveChocolate97 a întrebat:

Am aproape 16 ani iar pentru mine virginitatea era foarte importanta. Nu de mult timp, m-am "masturbat" ( doar atingeri, dar o data am incercat sa bag degetul in vagin, dar m-am oprit foarte repede) apoi au mai trecut cateva zile, si m-am apucat de sport. Am incercat sa fac sfoara si niste exercitii care presupuneau intinderea picioarelor in lateral. La vreo doua zile dupa asta, am avut dureri si mi-a curs putin sange. Ma simt ciudat. Si am un sentiment de vinovatie ca m-as fi putut dezvirgina singura, avand in vedere ca am avut mereu probleme cu acea parte a corpului. Ma simt foarte vinovata. Chiar e posibil sa se fi rupt himenul? Ma tem pentru reactia primului cu care o sa am vreo relatie sexuala.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, himenul ala comta, cum au spus unii de aici, pe vremea bunicii!

Bine, daca dai peste un băiat bun si cuminte care vrea ca iubita lui sa fie virgina si tu ești aceea, ii explici situația frumos. Pentru ca, chiar daca nu mai ai himenul, strâmtă tot vei fi la inceput!

Sunt unele femei care se nasc fara el sau il au elastic.
Acesta se poate rupe si la al n act sexual sau chiar la naștere.

Deci nu ai de ce sa te si ti vinovata.
Pentru ca daca tu ii spui adevărul viitorului tau iubit, acesta te va crede.
Sau in caz ca nu mai erai, la început de relație ii spuneai.
Si fii sigura ca acesta aprecia faptul ca ești sincera.

Deci, stai fara griji happy

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti penibila, bucatica aia de himen nu valoreaza nici macar cat un scuipat

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu toti baietii/barbatii sunt niste incuiati draga mea.Virginitatea este un moft absurd intro societate moderna.

| Emilian65 a răspuns:

Stai linistita, himenul nu se rupe in urma unor exercitii de gimnastica. El se rupe in urma unui contact sexual cu un baiat.

| SkyPilot a răspuns:

Este posibil, dar destul de improbabil. Poti verifica singura cu o oglinda. Cele usor concave te ajuta mai mult.
Reactia primului va fi de recunostinta pentru ceea ce i-ai oferit. Nu mai suntem pe vremea strabunicii.

| TimoTimo a răspuns:

Ii explici iar totul o sa fie bine.
Au existat cazuri in care himenul s-a rupt de la spagat, deci totul e posibil iar tu probabil ai avut un himen subtire.

| Ellery_Elly_1999 a răspuns:

Virginitatea se afla si in afara si in interior. In interior la ceva cm se afla virginitatea, ata aceea despre care se vorbeste, iar in afara, este mai mult la inceput, cand se mareste... tot ce-i posibil de la sport, te-ai intins prea mult