| dianamjv16 a întrebat:

Buna ziua! Acum un an mi-am băgat 2 degete in vagin. Nu mi s-a întâmplat nimic. Nu m-a durut, nu mi-a curs sange. De vreo luna sunt speriata ca mi-am rupt himenul. Aseară am încercat sa văd dacă îl pot observa însă nu am găsit nimic și deodata a început sa ma doara vaginul. Astăzi, de dimineața m-am trezit plină de sange și e ciudat pentru ca mie normal trebuia imi vina menstruația peste vreo 5, 6 zile, mai ales ca imi apăreau cosuri pe frunte ca atenționare când îmi venea, acum nu am niciun semn de coș.
Credeți ca mi-am rupt himenul? Inteleg ca virginitatea o pierzi doar când faci contact sexual dar dacă îți pierzi himenul cum se mai recunoaște o femeie ca nu a făcut sex pana acum? Rog seriozitate! Va rog!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Himenul il poti rupe accidental cu ungiile sau daca mergi pe bicicleta cazi si te lovesti se rupe himenul, tot virgina vei fi pana cand nu vei face sex real, ce varsta ai?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda, multa sanatate

| dullcat a răspuns:

Buna.La himen nu se ajunge cu 2 degete.Cel mai probabil ti-ai cauzat rani pe peretii vaginali si de aia a curs sange.

| dullcat a răspuns:

Citeste si raspunsul castigator de aici, sa te lamuresti https://www.tpu.ro/......put-viata/

| AmandinaDragan a răspuns:

''Acum un an mi-am băgat 2 degete in vagin.'' Ha ha ha ha!

| dianamjv16 explică (pentru AmandinaDragan):

Te ai trezit și tu

| dianamjv16 explică (pentru AmandinaDragan):

Te-ai trezit și tu

| just4ubr2015 a răspuns:

Numai esti virgina de atunci macar puteai sa astepti sa o faci normal asa ai facut-o de oaie...prostia costa...

| Daz01 a răspuns:

Șansele să-ți fi rupt himenul sunt destul de măricele dacă ai încercat să-l "observi". Himenul este o membrană foarte subție și se poate rupe și accidental mai ales dacă practici un sport. Rupera himenului nu se asociază automat cu dezvirginarea dacă nu s-a produs ca urmare a penetrării sexuale.