| Andra_9758 a întrebat:

Am aproape 17 ani iar prietenul meu are 20.Suntem amandoi virgini si suntem impreuna de un an.Ne iubim si am vrea sa ne incepem viata sexuala:d. Am auzit ca daca baieti folosesc prima oara prezervativul nu se dezvirgineaza :-s... e adevarat? (nu vreau sa iau anticonceptionale). Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| stefan_4644 a răspuns:

Baietii nu se dezvirgineaza chiar la fel de "drastic" ca fetele. El se gandeste probabil la ata aceea care dc. folosesti prezervativul nu se mai rupe.Sa stea relaxat ca nu este obligatoriu sa se rupa, dimpotriva poti sa faci sex constant f multi ani si tot sa nu se rupa de tot, doar se "slabeste" ca sa zic asa f mult.Stati relaxati si bv. pentru. prezervativ.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este adevarat. Primul contact sexual ii dezvirgineaza pe ambii parteneri. Daca nu vrei sa iei contraceptive, atunci folositi prezervativ de la prima penetrare.

| irina20 a răspuns:

Nu e adevarat. E bine ca te informezi inainte sa va incepeti viata sexuala. Cel mai bine ar fi sa folositi prezervativul, n-ar fi placut o sarcina la 17 ani...Bafta!

| lays a răspuns:

Ce draguthappye clar ca va iubiti mult.stie el de ce a asteptat pana la 20 de anihappyah.scuze dar ma impresioneaza povestile astea de iubirehappybig grin. mi se zbarleste pieleabig grinbig grinbig grin...sa fiti fericiti! aa.si sa nu uitati nicoadata balonasul.ca acum e totul frumos intre voi, dar sa nu apara un bebe, sa se strice totstraight facestraight facear fi pacat!

| karellen a răspuns:

Cine sa nu se dezvirgineze? El? Nu, nu este adevarat.

| ame_3387 a răspuns:

Eu am folosit intodeauna prezervativul happy

| claudia_5508 a răspuns:

E bine sa te informezi inainte de ati incepe viata sexuala.cat despre intrebarea ta nu cred ca e adevarat.Nu vrei sa iei anticonceptionale dar foloseste prezervativul, protejati-va mereu!

| victorrdg a răspuns:

Foarte bine ca ai te informeziwinking. Cel mai bine este sa folositzi prezervativul deoarece te protejezi de o sarcina ne dorita iar treaba cu baiatul ca nu se dezvirgineaza nu este adevarat deloc. Uni baetzi pot ramane foarte mult timp cu acea ata deoarece ea este mult mai elastica(sincer eu nu o am rupta si am 6 ani de cand am facut prima data sexbig grin)

Asa ca no problem si ...la munklaughing(dar cu prezervativ, dupa o anumita perioada poti trece la anticonceptzionalebig grin)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii ca este virgin? a folosit de fiecare data prezervativul? big grin

| LoreEm a răspuns:

Nu dar daca nu vrei boli foloseste intodeauna prezervativul!