| Elisabeta21 a întrebat:

dar nu vreau sa va bateti joc.
Aseara, am facut sex cu prietenul meu, avem aproape un an de cand suntem impreuna, si a venit de la sine. Amandoi suntem virgini, a fost pentru prima oara. A bagat-o toata, iar odata, s-a auzit ceva, a trosnit ceva. La inceput intra greu si ma durea, dar dupa ce a trosnit acel ceva a intrat usor si repede. E posibil sa se fi rupt Himenul? Mai sunt virgina? Mentionez ca nu a curs sange, decat ma durut atunci la inceput. Si am facut sex neprotejat. E posibil sa raman insarcinata sau sa apara boli? Sper ca nu. Am o varsta frageda.
Vreau raspunsuri, va rog. Fara bataie de joc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ai fost si deflorata adica s-a rupt himenul si in acelasi timp s-a produs si dezvirginarea ta prin intretinerea respectivului act sexual. Sangerarea nu se produce in mod obligatoriu in cazul fiecarei femei deoarece este stabilit medical ca sangerarea nu se produce la circa 42% dintre femei. Deoarece sexul a fost neprotejat posibilitatea de a se forma o sarcina intro astfel de situatie si sa ramai insarcinata este destul de mare mai ales in cazul in care este posibil ca sexul sa fi avut loc in perioada fertila a ciclului tau menstrual. Probabilitatea de a aparea o boala teoretic se poate exclude deoarece amandoi ati fost virgini. Deci posibilitatea formarii unei sarcini exista DOAR daca a EJACULAT sperma in vagin si DOAR DACA in acest moment esti in PERIOADA FERTILA. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta s-a rupt himenul. Nu mai esti virgina. Nu uita de prima consultatie ginecologica, absolut obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.
Riscul de sarcina este maxim la primul contact sexual, deci exista o probabilitate suficient de mare sa fi ramas insarcinata (depinde de perioada ciclului menstrual in care te gaseai). daca nu v-ati facut analizele necesare inainte de inceperea vietii sexuale, e posibil sa apara si boli. daca prin varsta frageda inseamna ca ai sub 17 ani si jumatate, atunci inceperea vietii sexuale prea devreme ti-a crescut, de aproximativ 10 ori riscul de a face cancer de col uterin, prin urmare va trebui sa ramai, toata viata, in supravegherea atenta a unui ginecolog (consultatii de 2-3 ori pe an, colposcopii si biopsii la nevoie). daca esti suficient de matura sa faci sex neprotejat, atunci cu siguranta esti suficient de matura sa itia sumi o sarcina, stai linistita.

| darrio2007 a răspuns:

S-a rupt himenul deci nu mai esti virgina. Sansele sa ramai insarcinata sunt destul de mari.Esti sigur ca si el a fost virgin?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Virgina nu mai esti.
Si da, e posibil sa ramai. Dar nu cred ca apar boli.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual s-a desfasurat in perioada fertila si el a ejaculat in tine, ai ramas cu siguranta gravida. Pe langa faptul ca ai ramas gravida nu mai sunteti niciunul virgin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat inseamna"toata"?

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Tu ai fi vrut sa mai fi virgina?
Adica vroiai sa faci si sex si sa ramai si virgina?
Sexul neprotejat crezi ca poate aduce o sarcina?
Adica tu stii ca cei care vor sa faca un copil sunt cei care folosesc prezervativ?
Iar despre boli, stai linistita, ele nu se transmit decat in cazul sexului neprotejat. Ca la voi!
Stai linistita. Nu ai fi singura mamica la 12 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionescu_Marius_1980):

Cred ca nu stie, daca zgomotul a venit din ea sau din afara ei.

| Elisabeta21 explică:

Nu a ejaculat in mine si nici pe langa. Cand imi spunea ca ii vine, ne opream. Iar prin perioada fertila, ce vrea sa insemne?

| ionutbanditu a răspuns:

Virgina cu siguranta nu mai esti cat ati facut si insarcinata sunt sanse atat cat timp nu te protejezi