| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca sunt metode care te ajuta sa ti se "stranga" vaginul! Nu stiu cum sa ma exprim altfel! Ce spuneti? Stiti vreo metoda, fetele? Am auzit ceva de...lamaie parca.

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Nu am auzit faza cu lamaia.
Dar ai putea sa incerci un exercitiu care iti intareste grupele de muschi care participa la sex.
Te asezi pe o saltea moale si indoi genunchii, cu talpile lipite pe sol.Bratele stau pe langa corp.
In timpul inspiratiei ridica fundul de pe sol.Stai asa in pozitia asta si incodeaza si relaxeaza de cateva ori perineul, apoi revii lent la pozitia initiala.
Se repeta exercitiul de 5 pana la 10 ori.

10 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

E indicat numai plantele naturale pentru a incorda vaginul,, lamaia arde si ramai cu sequele...plantele s cunoscute bine si se face dusuri regulate cu ele,,,

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

NU folosi tot felul de "leacuri" indicate de unul sau altul ( ori găsite pe net ) deoarece îţi afectezi flora vaginală şi te vei alege cu diverse INFECŢII!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Mai fetelor dar folositi putin creierul, ca nu il aveti in dotare doar de fantezie! Lamaia este acida, incearca sa mananci lamaie pe stomacul gol si o sa te urci pe pereti de dureri de stomac! Realizezi ce efect poate avea daca iti pui pe vagin? De rani ai auzit? Daca un anume individ scrie ceva pe aici voi nu mai ganditi daca are sau nu dreptate? Ginecologii interzic folosirea gelului de dus intim in zona intima si sfatuiesc ca igiena sa fie realizata doar cu apa, nu e logic ca lamaia e exclusa? Pentru a evita "lasarea" vaginului exista exercitii speciale, foarte usor de facut: exercitiile kegel!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

cum sa dai cu lamaie, vrei sa mori de usturime, poate te ajuta chestiile de aici
http://www.evz.ro/......79018.html

| SunnyDay88 a răspuns:

S-a plans vreo unu ca esti cat gura de galeata?
asta cu lamaia e f tare? dar de ce nu cu ardei iute? sau superglue? zau! atat de stupid suna.
o varianta ar fi sa ai un partener stabil. iar o alta varianta sunt exercitiile kegel.
in rest sunt mituri (mai putin operatiile dar pe alea cred ca le excluzi din start).

| uiteasa a răspuns:

Exista prin sex shopuri niste creme pentru stramtarea vaginului..nu stiu insa cat de eficiente sunt dar poti incerca thinking

| Cookie96 a răspuns:

ău. și ce faci cu lămaia:-s papușă? prietena mea nu a mai făcut sex timp de un an și era ca și virgina. eu cred că o pauză îți va prinde bine să se mai strângă vaginul. big grin Baftă :*

| dreaam a răspuns:

Buna, am vazut un filmulet in care o fata isi facea operatie pentru a-si "strange" vaginul.