| Cherry220 a întrebat:

Am auzit de la câțiva amici ca atunci când te dezvirginezi nu trebuie sa folosești prezervativul? E adevarat? Si dacă da de ce?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Porcarie auzita de virginei de la alti virginei, prezervativu ala are si el rolu lui, ferirea de sarcina sau boli mai ales primele dati cand nici nu stii cand si cum sa te controlezi sa nu-ti dai drumu. Asa ca macar pana capeti experienta foloseste-l cu incredere si lasa prostimea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul GRESITA acea informatie ca si indemnul ca sexul de dezvirginare sa fie efectuat fara prezervativ. Penetrarea unui vagin inca virgin care este extrem de stramt, va fi foarte mult usurata de catre substanta lubrifianta care exista pe suprafata prezervativului. De asemenea din cauza alunecarii mai usoare a penisului in vagin, durerea resimtita de fiecare fata in momentul dezvirginarii se reduce considerabil, si astfel intensitatea durerii scade la doar 1/3 sau chiar 1/4 fata de cea pe care ar indura fata in cazul in care NU este folosit prezervativul. Daca iti iubesti cu adevarat prietena/iubita, si nu intentionezi sa o supui la chinuri inutile, in acel caz se foloseste prezervativul de fiecare data... neconditionat. Si bineinteles ca va fi exclusa si va dispare orice posibilitatea de a se forma o sarcina nedorita. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu e adevărat.
Asta e cea mai proastă scuză a băieților de a nu folosi prezervativul.
Dacă vrei să îți lași din greșeală prietena însărcinată e treaba ta. Dar să nu vii după aia să ne întrebi dacă e posibil să fi rămas însărcinată fiindcă nu va-ți protejat.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Cu prezervativ si lubrifiant de la farmacie, dezvirginarea este mult mai putin dureroasa fiindca alunecarea este mult mai buna. baietii smecheri mint fetele mai prostute ca e mai dureros cu prezervativ, dar nu este adevarat.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Prezervativul se folosește la toate partidele sexuale, mai ales prima dată deoarece reduce durerea cu 3/4. Și este indicat și un lubrifiant pe bază de apă.

| ciordeala a răspuns:

Amicii tai nu au ce face laughing