| bluepuff a întrebat:

Este adevarat ca de la sex nu mai cresti?! Am auzit cativa amici ce spuneau ca atunci cand iti incepi viata sexuala ramai la aceeasi inaltime sau mai cresti dar foarte putin.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cum sa nu.
am fi toti pitici. n-ai vazut ca majoritatea barbatilor cu cat fac mai mult sex sunt mai puternici? sunt mai muschiulosi.smug
asta e prostie ca sa te sperie cine ce ti-a zis-o!

| alexa_4015 a răspuns:

Uite ca asa ceva nu am auzit dar probabil ca e eu mi-am inceput si adevaru e c aam ramas foarte mica...

| Yaguar a răspuns:

Aici adug spusele unui doctor in medicina : ,,2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebue sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare , acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.