| LucianaaaX a întrebat:

Am avut acum vreun an o relatie de cateva luni cu un baiat minuat dar am aflat ca nu e asa minunat cum credeam eu. M-a mintit foarte mult si alte chestii...problema e ca de cand m-am despartit de el imi e frica sa incep o alta relatie.Asta vara am pierdut 2 baieti din cauza ca i-am refuzat din motive pe care nici eu nu le stiu.Am o teama in mine si nu stiu cum sa o alung.Acum sunt indragostita pana peste cap de un baiat care l-am pierdut dar prietenele mi-au spus ca inca am sanse la el.Cum sa procedez pentru a-l face sa tina la mine cum tinea asta vara.Mentionez ca el tineea mult la mine.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| CriSs20 a răspuns:

Imi pare rau pentru ceea ce ai patit. Banuiesc ca l-ai iubit foarte mult pe baiatul care te-a mintit iar de aceea acum esti inca ranita, simti nevoia de protectie si de dragoste, dar ti-e frica sa incepi o noua relatie de teama ca te va minti si acesta. Nu trebuie sa pornesti la drum cu gandul ca va esua. Consider ca noi fetele suntem capabile de a face ca totul sa fie cum vrem noi, dar pentru acest lucru e nevoie de foarte multa incredere in propria persoana. Trerbuie sa il lasi pe el sa creada ca detine controlul, dar de fapt tu sa fii cea care controleaza si in acest mod nu vei fi mintita sau ranita atat de profund incat sa-ti pierzi increderea. Nu trebuie sa simti ca tu te invarti in jurul lumii, ci ca ea se invarte in jurul tau, pentru ca tu dai sens vietii tale, pentru tine tu esti cea mai importanta sau ar trebui pentru ca daca te iubesti si ai incredere in tine vei putea iubi si avea incredere in alte persoane. Nu spun sa devi egoista, dar uneori trebuie sa-ti calci sentimentele, chiar daca inima iti plange cu lacrimi de sange pentru ca apoi sa iti rada cu lacrimi de miere. Daca a tinut la tine atat de mult nu inteleg de ce nu ar mai tine si acum, sentimentele nu se schimba peste noapte. Dar nu poti astepta ca 'destinul' sa ti-l aduca inapoi, trebuie sa-l fortezi. Intra si tu in discutii cu el, fii mai atasata sufleteste, arata-i ca-ti pasa si sigur se va intoarce la tine. Fa asta acum, inainte sa fie prea tarziu si sa nu mai ai nicio sansa! Succes! P. S.:nu te increde asa mult in prietene...

6 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Teama ta este explicabila deoarece ai investit mult in aceea relatie si aceasta ti-a lasat frica unui nou esec! Trebuie sa incepi o noua relatie si sa fii atenta cu el! nu pune suflet inainte de a stii sigur inima ta o sa primeasca ceea ce are nevoie si ceea ce cauta! sfatul meu e sa pui mascatii sa-l supravegheze- glumesc! succes si sa ai grija de inima ta!

| Lora a răspuns:

Pai fii spontana, naturala, originala, pune-l la teste, fa fel si fel de jocuri ale mintii si asa o sa-l captezi, bine-nteles nu uita ambalajul! Ambalajul, adica imbracamintea, machiajul, parul.

| Nana_5958 a răspuns:

Cum poti? Simplu!
Poti incepe prin a da cartile pe fata. Daca zici ca si el tineala tine, crede-ma ca o dragoste nu dispare in 5-6 luni. Sigur inca mai are ceva sentimente acolo ascunse.
Spune-i ca iti este putin frica sa nu ti se intample la fel ca si in relatia aceea esuata. Poate daca va afla de ce l-ai respins prima oara ar fi muult mai intelegator si ar incerca din rasputeri sa te faca fericita.
Asa ca, numai tine secret, du-te la el si spune tothee hee
Bafta!

| DoarEa_7369 a răspuns:

Pfoai.Stii treaba aia cu " se intoarce roata " straight face
Nu stiu daca mai sunt sanse.
Dar totusi incearca sa te dai pe langa el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu exact ce sa iti zic.si eu anul acesta am fost cu un baiat o luna si jumatate. a fost primul caruia i-am spus te iubesc.si inca mai simt asta.parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa aflii ce vrea.stiu ca nu e usor dar asa e cel mai bine ai sa vezi

| oana1999 a răspuns:

Aratai ca il iubesti