| Popescu1234 a întrebat:

Am avut contac sexual si cu prezervativ si fara dar nu s-a rupt acea "ata". Este vreo problema? De ce nu s-a rupt?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este o problema. Cam 60% din barbati traiesc toata viata cu frenul integru, desi au o viata sexuala activa. Nu are nici o legatura cu o asa-zisa virginitate

greece12
| greece12 a răspuns:

Frenul(ata) nu e obligatoriu sa se rupa la primul sau primele contacte sexuale,se poate rupe chiar la multi ani dupa primul contact sexual, iar la unii barbati nu se rupe niciodata.
Cauzele in urma carora frenul cedeaza sunt mai multe.
La unii barbati frenul(aţa) este foarte subtire si cedeaza mai usor, iar la altii mai groasa si cedeaza mai greu.
In majoritatea cazurilor se rupe atunci cand lubrifierea in timpul actului sexual lipseste sau este insuficienta.
Asa ca, nu este nici o problema, nu-ti mai fa griji degeaba.

| Dreamer a răspuns:

Stai linistit ca nu esti singurul.

| Liquor a răspuns:

Ata se rupe in timp, mult timp.
Sper ca nu am vorbit turca

| s3byk91 a răspuns:

Buna. nu trebuie sa iti faci griji pentru acea " ata". Cu timpul se va rupe si ea. nu as putea sa iti dau o explicatie clara " de ce nu s-a rupt". La fel am patit si eu si dupa un timp s-a rupt, se rupe mai usor fara prezervativ. Sper ca te-am ajutat. Nu trebuie sa iti faci probleme!winking

| Marsi a răspuns:

Ata se rupe doar cu cutitu

| Casa a răspuns:

Salut! Stai linistit ca nu esti singuru, dar va veni si vremea aceea, pa

| iloveyoututza a răspuns:

No problem., la toti se intimpla; )
dormi linistit